Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowi policjanci zasilą szeregi podkarpackiej policji [ZDJĘCIA]

OPRAC.:
Łukasz Solski
Łukasz Solski
15 nowo przyjętych policjantów złożyło uroczyste ślubowanie w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji, kadry kierowniczej oraz swoich najbliższych, biorąc na siebie obowiązki i trudy związane z policyjną służbą.

W piątek w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie odbyło się uroczyste ślubowanie, podczas którego 15 nowych funkcjonariuszy odebrało legitymacje z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie nadinsp. Dariusza Matusiaka.

W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele kadry kierowniczej, związków zawodowych NSZZ Solidarność oraz bliscy i członkowie rodzin nowo przyjętych policjantów. Tekst modlitwy policjanta odczytał duszpasterz podkarpackich policjantów ks. Marek Buchman.

Komendant w swoim wystąpieniu podkreślił, że w rocie ślubowania, którą wypowiedzieli najmłodsi stażem policjanci, zobowiązali się oni służyć obywatelom i strzec ich bezpieczeństwa. Wskazał, jak ważny jest etos i powaga służby policjanta. Podziękował także rodzinom oraz bliskim funkcjonariuszy, za okazane im dotychczas wsparcie. Na zakończenie komendant życzył nowym adeptom zadowolenia i satysfakcji z pełnionej służby.

Nowi policjanci złożyli ślubowanie
KWP Rzeszów

Z pośród grona ślubujących, 14 policjantów zasili szeregi Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie, a jeden rozpocznie służbę w Wydziale Konwojowym Komendy Wojewódzkiej Policji.

Młodzi adepci przeszli wieloetapowy proces rekrutacji, podczas którego musieli wykazać się dużą wiedzą i sprawnością. Za kilka dni wyjadą do szkół policji, gdzie rozpoczną szkolenie podstawowe, które przygotuje ich do służby. Zdobywać będą wiedzę teoretyczną i praktyczną m.in. z zakresu przepisów prawa, taktyk i technik interwencji oraz doskonalenia strzeleckiego.

Uroczyste ślubowania odbyły się także w komendach miejskich i powiatowych na terenie garnizonu. Łącznie w ostatnich dniach w szeregi podkarpackiej policji wstąpiło 82 funkcjonariuszy.

Nowi policjanci zasilą szeregi podkarpackiej policji [ZDJĘCIA]

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24