Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowy kierunek studiów na Politechnice Rzeszowskiej - inżynieria materiałowa

Bartosz Gubernat
Studenci kierunku lotnictwo w maju byli gośćmi porannego programu TVP 1 "Kawa czy herbata".
Studenci kierunku lotnictwo w maju byli gośćmi porannego programu TVP 1 "Kawa czy herbata". Krzysztof Kapica
Inżynieria materiałowa - to najnowszy kierunek studiów, jaki od nowego roku akademickiego uruchamia Politechnika Rzeszowska. Dzięki współpracy między uczelnią i dużymi firmami z branży lotniczej studenci mogą liczyć na praktyki w czołowych firmach z branży lotniczej.

Rekrutacja na studia trwa

Rekrutacja na studia trwa

Na kierunku Inżynieria Materiałowa studenci będą mieli do wyboru jedną z dwóch specjalności: materiały konstrukcyjne i nanomateriały, lub zarządzanie w gospodarce materiałowej. Rekrutacja na studia trwa do 9 lipca. Do tej daty kandydaci powinni rejestrować się w elektronicznym systemie. Lista studentów i osób przeniesionych na listę rezerwową zostanie ogłoszona 12 lipca. Nazwiska osób przyjętych z listy rezerwowej zostaną podane 26 lipca.

Studia na nowym kierunku zostaną otwarte na wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa. Będą to studia inżynierskie I stopnia, zarówno stacjonarne jak i niestacjonarne. Studenci otrzymają wszechstronne przygotowanie teoretyczne i praktyczne na temat składu chemicznego, struktury, właściwości fizykomechanicznych oraz metod otrzymywania, przetwarzania i modyfikacji trzech głównych grup materiałów: metali, wyrobów ceramicznych i szkła oraz tworzyw polimerowych, a także kompozytów.

- Szczególny nacisk położymy na najnowocześniejsze typy materiałów, w tym materiały dla przemysłu lotniczego i nanokompozyty. Absolwenci nowego kierunku będą dysponować umiejętnościami pozwalającymi na pełnienie stanowisk integracyjnych pomiędzy konstruktorami i technologami opracowującymi nowe rozwiązania konstrukcyjne - mówi Anna Worosz z Politechniki Rzeszowskiej.

Absolwenci uzupełnią skromną kadrę specjalistów z zakresu materiałoznawstwa w polskiej gospodarce. Będą mogli podjąć pracę w przedsiębiorstwach przemysłu przetwórczego jako technolodzy i mistrzowie produkcji, w biurach projektowych i jednostkach badawczych przemysłu maszynowego.

Obok inżynierii materiałowej młodzież będzie mogła dalej kształcić się na kierunkach mechanika i budowa maszyn oraz lotnictwo i kosmonautyka.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24