O krok od awansu

mb
Siatkarki z Mielca wygrały wczoraj w Turcji w rewanżowym meczu 1/8 finału CEV z Yesilyurtem Stambuł, trzecią drużynę Turcji, 3:1. Do ćwierćfinału awansowały Turczynki, które zwyciężyły w Mielcu 3:0.

YESILYURT STAMBUŁ -TELENET POLSKA AUTOPART MIELEC 1:3 (-12,-22,23,-22)

W pierwszym meczu 3:0, awans Yesilyurtu

TELENET AUTOPART: Śrutowska, Natanek, Kicior, Pykosz, Grzesiak, Barbachowska, Ząbek (libero) oraz Pociask,

Sędziowali Krassimir Todorov i Rossen Stykow (obaj Bułgaria).
- W pierwszych dwóch setach nasz zespół spisywał się znakomicie w każdym elemencie. Wydawało się, że uda się odrobić straty sprzed tygodnia - powiedział "Nowinom" Jacek Wiśniewski, drugi trener ekipy nad Wisłoki. - Niestety, w trzecim secie, sędziowie się kilka razy pomylili i gospodynie postawiły na swoim. Nasz zespół rozegrał bardzo dobra partię.
W meczu nie wystąpiła Elżbieta Kościelna, która podczas porannego treningu doznała kontuzji. Zastąpiła ja na tej pozycji Katarzyna Ząbek.
Żałować tylko należy, że w pierwszym meczu mielczanki nie zdołały wygrać u siebie ani jednego seta.
Gospodarze bardzo życzliwie przyjęli mielecką ekipę. Dzisiaj zaprosili ja do zwiedzania Stambułu.