O Stalowa Wola. Sparta wygrywa w deszczu i błocie. 15 goli w Stalowej Woli!

Puch
archiwum
Choć warunki nie były specjalnie sprzyjające, to w stalowowolskiej "okręgówce" bramek nie zabrakło.

W trudnych warunkach pogodowych przyszło rozegrać spotkanie piłkarzom Słowianina i Sparty. Zawodnicy z Grębowa, choć do meczu ze Jeżowym podchodzili zmobilizowani i ze sporymi nadziejami, musieli uznać wyższość gości. Wynik w 27 minucie otworzył Szczepan Piela. W II połowie na 2:0 ustalił Krystian Wraga.

Słowianin Grębów – Sparta Jeżowe 0:2 (0:0)

Bramki: Piela 27, Wraga 71.

Słowianin: Kosiorowski - Rak (50 Walicki), Kloc [ż] [ż] [cz],Drabik [ż], Dul – Woś, Surma (89 Nieradka), Cholewa (70 Rutyna), Janeczko - Telka (85 Kowalczyk),Kułaczkowski Trener Marcin Drabik.

Sparta: Surdyka – Chudzik, J. Sarzyński (81 Bakalarczyk), Gil, M. Sarzyński – Szewczyk, Siudak, Piela, Wraga (86 Mścisz) – Sabat, Kusiak. Trener Stanisław Kida.

Sędziowali: Kijak oraz Draganik i Gurdak (Stalowa Wola). Widzów:50.

Remisem zakończyła się pierwsza połowa meczu w Ździarach. Najpierw do bramki trafili miejscowi, a minutę później goście z Leżajska doprowadzili do wyrównania. LZS jednak nie miał zamiaru dzielić się punktami z Pogonią i po zmianie stron zaaplikował przyjezdnym dwa kolejne gole, wygrywając tym samym 3:1.

LZS Zdziary – Pogoń Leżajsk 3:1 (1:1)

Bramki: Machaj 35, 68, Cichoń 71 – Luft 36.

LZS: Płoskoń – Pachla, Sartek, , Gruszczyk (70 P. Urbanik) - Machaj [ż], Łyp [ż], Cupak, K. Urbanik, Cichoń – R. Wojtas (85 Pytlak), Gąsiorowski (P. Wojtas 47 Szafran). Trener Paweł Szafran.

Pogoń: Mazur - Kusy, Luft, Bukowski [ż], Drożdżal - Borek, Bubiłek, Brudniak, Leja, Bączek (10 Czarniecki) - Kłak. Trener Bogusław Sierżęga.

Sędziowali: Toś oraz Antosz i Chmura (Stalowa Wola).

Pozostałe mecze:
Bukowa Jastkowice - Stal Gorzyce 1:6 (0:1) Kaczmarczyk 51 - Świąder 38, Machowski 55, Leśniowski 65, Szymanek 73, Pędlowski 85, Winiarski 89;

Olimpia Pysznica - Stal Nowa Dęba 2:5 (0:3) Bajgierowicz 70, Sobiło 80 – Milanowski dwie, T. Diektiarenko, Serafin, Szlęzak;

OKS Mokrzyszów - San Kłyżów 1:1 (0:1) Rzepiela 35 - Madej 75;

Stal II Stalowa Wola - Unia Skowierzyn 15:0 (9:0) Bukowiec trzy, Jonkisz trzy, Wójcik cztery, Korczyński trzy, Śpiewak, Wasiluk.

Mecze Sokół Kamień - Sokół Sokolniki, Rotunda Krzeszów - Strzelec Dąbrowica oraz KP Zarzecze - Górnovia Górno zostały odwołane z względu na zły stan boiska.

Opinie trenerów po meczu 4 ligi: Sokół Sieniawa - Piast Tuczempy