OAB Stalowa Wola. Pokaz siły Sokoła Nisko [WYNIKI, ZDJĘCIA]

Micz, Mp, Mawa
W weekend o kolejne ligowe punkty rywalizowali piłkarze w klasach OAB Stalowa Wola.

Klasa O

Do ostatnich sekund ważyły się losy meczu w Nowej Sarzynie – tamtejsza Unia walczyła ze Stalą Nowa Dęba. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów gola na wagę trzech punktów strzelił Mateusz Rutyna. Strzelecki festiwal urządzili sobie piłkarze Sokoła Nisko, którzy aż 8:0 pokonali rywali z Rzeczycy Długiej. Formą strzelecką imponował Damian Juda, który zdobył pięć bramek. Mocno zaczęli piłkarze w Gorzycach, gdzie Stal zmierzyła się z rezerwami Siarki Tarnobrzeg. Gospodarze zdobyli dwa gole w przeciągu sześciu minut, ale po kolejnych sześciu minutach Zmarzlik strzelił kontaktową bramkę. Na więcej jednak tarnobrzeżan nie było stać. Bardzo zacięty był również mecz w Zdziarach, gdzie LZS zremisował z Łowiskiem 2:2, a wszystkie gole padły w pierwszych 30 minutach meczu.

Unia Nowa Sarzyna – Stal Nowa Dęba 1:0 (0:0)

Bramka: Rutyna 90+2.

Unia: Żuraw ż – Wiatr ż, Wośko ż, Sarzyński, Madej, Jandziński (26 Gnidec), Błajda, Bigas, Klocek (65 Łuczak), Gnatek (68 Rutyna), Prykhodko. Trener Tomasz Głąb.

Stal: Olech – Ciździel (85 Ciach), Kherouf, Kotrych, Mokrzycki, Furtak, Styka, Serafin (27 Florys), Nowak, Grzegorczyk ż, eddine Kherouf ż. Trener Adam Frańczak.

POZOSTAŁE WYNIKI:
Zdziary – Łowisko 2:2 (2:2) Sobiło 15, Machaj 29 – Głowacki 25 i 27;

Gorzyce – Siarka II Tarnobrzeg 2:1 (2:1) Chmiel 19, Szymanek 25 – Zmarzlik 31;

Nisko – Rzeczyca Długa 8:0 (3:0) Juda 20, 28, 44, 50 i 62, Serafin 52 i 84, Tur 81;

Pysznica – Brzyska Wola 2:0 (1:0) G. Tofil 2 i 65;

Wola Zarzycka – Stale 0:3;

Kłyżów – Stal II Stalowa Wola 2:2.

Pauza Leżajsk.

Klasa A1

Jeziorak Chwałowice zalicza świetny początek sezonu, w trzeciej kolejce ogrywa ekipę z Grębowa dzięki czemu po trzech kolejkach inkasuje na swoje konto komplet punktów. Wspólnota Serbinów zgarnia swoje pierwsze punkty w tym sezonie, pewnie ogrywa San Wrzawy, ozdobą meczu była bramka zdobyta nożycami przez Dawida Banika.

WYNIKI:
Serbinów – Wrzawy 4:1 (2:1) bramki dla gospodarzy zdobyli: Farian dwie, Banik, Zięba;

Klasa A2

Bardzo zacięty był mecz w Łukowej, gdzie przyjechała Łętownia. Już do przerwy oba zespoły zdobyły pięć goli, ale minimalnie lepsi byli miejscowi (prowadzili 3:2). W drugich 45 minutach jednak przyjezdni odrobili straty i mecz zakończył się podziałem punktów. Jeszcze więcej goli było w Jelnej. Gospodarze do przerwy prowadzili z Jarocinem 2:1, ale goście w drugiej części gry odwrócili losy meczu choć goli padło jeszcze sporo. Dzięki temu zespół z Jarocina wciąż ma komplet punktów na swoim koncie. Równie dobrze radzi sobie Wólka Tanewska, która nie miała żadnych problemów z wygraną ze Staromieszczanką. Pierwsze spotkanie w tym sezonie wygrała Rotunda Krzeszów, która po zaciętym spotkaniu pokonała u siebie Sójkową.

WYNIKI:
Łukowa – Łętownia 3:3 (3:2) Rajski 16, Kusiak 33 i 37 – Gumieniak 30, 45 i 53;

Jelna – Jarocin 4:5 (2:1) Lewkowicz 15, Padowski 21, Półćwiartek 75, Grabarz 89 – Tarka 42 i 48, Szpyra 51, Chudy 60, Socha 71;

Krzeszów – Sójkowa 4:3;

Stare Miasto – Wólka Tanewska 0:4 Góreczny 23 i 25, Bajek 60, Skrzypek 85;

Jeżowe – Podlesie 2:1;

Rozwadów – Ulanów 4:1;

Hucisko – Podwolina 2:0.

Klasa B1

Żupawa i Knapy wciąż nie popełniają błędów – ci pierwsi urządzili sobie festiwal strzelecki w Woli Baranowskiej, a drudzy pewnie pokonali drużynę z Sobowa. Ciężką przeprawę miała Koniczynka Ocice, która podejmowała Jadachy. W meczu padło siedem bramek, a lepsi o jednego gola okazali się gospodarze.

WYNIKI:
Knapy – Sobów 3:0 (2:0) Paterak 22, Świderski 36, Wójciak 69;

Wspólnota II Serbinów – Trześń 4:4 Fornal 5, 9 i 13, Furdyna 39 – Dul 27, 36 i 61, Surmański 55;

Wola Baranowska – Żupawa 1:10;

Wydrza – Chmielów 3:1;

Ocice – Jadachy 4:3;

Tarnowska Wola – Cygany 1:0.

Pauza Krzątka.

Klasa B2

W weekendowej kolejce grupy 2. padło sporo bramek choć na otwarcie kolejki Glinianka minimalnie wygrała w Rudniku nad Sanem. W kolejnych meczach jednak na brak goli nikt nie mógł narzekać, bo np. w Stalowej Woli było ich aż 11, a w Zbydniowie 10.

Przędzel – Majdan Zbydniowski 6:0;

Zarzecze – Turbia 0:2 (0:2) Orczak 14, Tokarski 21. Pauza Krzaki-Słomiana.

Klasa B3

Lider z Wólki Grodziskiej tym razem stoczył zacięty bój w Kopkach, ale podtrzymał miano niepokonanej drużyny. Górnovia urządziła sobie prawdziwe strzelanie z Kuryłówką. W meczu ekip z zerowym dorobkiem (do tej kolejki) górą Majdan Łętowski.