MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Od niedzieli 14 czerwca nowy rozkład jazdy PKP i szybszy dojazd w Lasy Janowskie

Józef Lonczak
Józef Lonczak
Przystanek Zaklików Miasto wyposażono w ławki, wiaty, tablice z nazwą stacji.Wybudowano też pochylnię dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się oraz nowe chodniki.
Przystanek Zaklików Miasto wyposażono w ławki, wiaty, tablice z nazwą stacji.Wybudowano też pochylnię dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się oraz nowe chodniki. Archiwum PKP PLK SA
W niedzielę, 14 czerwca br., zmieni się rozkład jazdy pociągów. Podróż stanie się łatwiejsza, pojawią się nowe przystanki: w tym Zaklików Miasto w woj. podkarpackim. Szybciej też będziemy podróżować, skróci się dojazd m.in. ze Stalowej Woli w Lasy Janowskie.

PKP PLK wraz z przewoźnikami przygotowały wakacyjną ofertę podróży, uwzględniając możliwości sieci kolejowej. Jak zapewnia Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych SA, w porównaniu do poprzednich wakacji, zwiększył się standard obsługi na kilkudziesięciu stacjach i przystankach. Rozkład jazdy pociągów obowiązujący od niedzieli 14.06 można sprawdzić na portalpasazera.pl i w aplikacji Portal Pasażera.

Koleją na wypoczynek

- Na wakacje wrócą bezpośrednie połączenia z Krakowa do Zakopanego. Dostęp do kolei ułatwią nowe przystanki: Kraków Bronowice i Zaklików Miasto na Podkarpaciu. Zmiana rozkładu jazdy zapewnia nie tylko wprowadzenie pociągów wakacyjnych, ale też umożliwia koordynowanie prac na kolejnych szlakach – wyjaśnia Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK.

Np. od 26 czerwca na sezon letni wrócą bezpośrednie połączenia kolejowe do Zakopanego. Pod Tatry pojadą m.in. składy z Gdyni, Szczecina, Warszawy i Krakowa. Kolejowe połączenia sezonowe Koszalin – Mielno Koszalińskie od końca czerwca ułatwią dojazd na wypoczynek nad morzem. Na sąsiadującej z Podkarpaciem Lubelszczyźnie pojadą wakacyjne pociągi na trasach Chełm – Włodawa oraz Rejowiec – Hrebenne. Wrócą również połączenia w woj. świętokrzyskim na trasach z Kielc do Buska-Zdroju i graniczącego z naszym województwem Sandomierza.

Dworce przyjazne dla podróżnych

PKP S.A. kontynuują największy w historii program przebudowy polskich dworców. W najbliższych miesiącach kolejarze planują udostępnić podróżnym nowo wybudowane dworce w Bielsku Podlaskim, Oświęcimiu, Sędziszowie Małopolskim (woj. podkarpackie), Nidzicy i Pomiechówku.

Przebudowa wiaduktu nad ul. Batorego w Rzeszowie to część dwóch większych inwestycji PKP PLK oraz Urzędu Miasta Rzeszowa.

Przebudowa wiaduktu kolejowego na ulicy Batorego w Rzeszowie...

Nowy przystanek Zaklików Miasto

Mieszkańcy Podkarpacia będą mogli os 14 b,. korzystać z nowo wybudowanego przystanku – Zaklików Miasto na linii Lublin – Stalowa Wola. - Łatwiejsze będą codzienne podróże i weekendowe dojazdy do Lasów Janowskich. Zaklików Miasto oraz działający już przystanek Stalowa Wola Charzewice to zwiększenie dostępności kolei dzięki inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. realizowanej przy współfinansowaniu z unijnego projektu POPW za 447 mln zł – wylicza rzecznik prasowy PLK.

Od 14 czerwca pociągi zatrzymywać się będą na nowym przystanku Zaklików Miasto. Kolej stanie się bardziej dostępna dla mieszkańców, którzy szybciej i wygodniej będą mogli dojechać w kierunku Lublina i Stalowej Woli. W 2019 r. mieszkańcy zyskali już wygodniejszy dostęp do pociągów dzięki modernizacji stacji Zaklików w północnej części miasta.

Zmodernizowano 20 stacji i przystanków

Warto dodać, że przystanek Zaklików Miasto rejon ulic Ptasiej i Słubickiego) wyposażono w ławki, wiaty, gabloty z rozkładami jazdy i tablice z nazwą stacji. Peron ma jasne oświetlenie i czytelne oznakowanie. Wybudowano pochylnię dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się oraz nowe chodniki ze ścieżkami naprowadzającymi.

Kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców i ani jednego pociągu dojeżdżającego do miasta. Wstyd! Zobacz największe polskie miejscowości bez dostępu do kolei.

W tych dużych miastach w Polsce nie ma kolei. Tysiące mieszk...

- Zaklików Miasto to końcowy etap modernizacji linii z Lublina do Stalowej Woli Rozwadowa. Podróżni korzystają z 20 zmodernizowanych i wygodnych stacji i przystanków, m.in. w Stalowej Woli, Zaklikowie, Kraśniku i Lublinie, w tym jednego nowego – Stalowa Wola Charzewice. Wszystkie obiekty zapewniają dogodne wsiadanie i wysiadanie z pociągów oraz dostosowane są do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Perony są dobrze oświetlone i wyposażone w ławki i wiaty. Przygotowano czytelne oznakowanie oraz informację pasażerską – dodaje rzecznik prasowy PLK SA.


W Oleszycach powstał testowy odcinek drogi, wybudowanej z użyciem komponentu siarkowego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24