MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Odbyła się 10. edycja konkursu „Najlepszy Instruktor Nauki Jazdy” w Rzeszowie

OPRAC.:
Łukasz Solski
Łukasz Solski
W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Rzeszowie odbyła się jubileuszowa, dziesiąta edycja konkursu „Najlepszy Instruktor Nauki Jazdy”. W rywalizacji wzięło udział 27 instruktorów, a ich zmagania obserwowali przedstawiciele samorządu województwa, w tym członek zarządu Małgorzata Jarosińska-Jedynak oraz radny Jerzy Cypryś.

Znaczenie konkursu

Plac rzeszowskiego WORD-u, na co dzień służący do egzaminowania kursantów, podczas konkursu przyciągnął nie tylko uczestników, ale także przedstawicieli policji, departamentu Dróg i Publicznego Transportu Urzędu Marszałkowskiego oraz mieszkańców Rzeszowa. Organizatorzy zadbali o atrakcje również dla najmłodszych.

Celem konkursu, organizowanego przez WORD Rzeszów, jest integracja środowiska szkoleniowego, instruktorów i wykładowców oraz stworzenie platformy do sprawdzenia wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych, związanych ze szkoleniem kandydatów na kierowców. Bezpieczeństwo na drogach ma fundamentalne znaczenie, a konkurs podkreśla, jak istotne jest profesjonalne przygotowanie przyszłych kierowców przez kompetentnych instruktorów.

Odbyła się 10. edycja konkursu „Najlepszy Instruktor Nauki Jazdy” w Rzeszowie

Wypowiedź Małgorzaty Jarosińskiej-Jedynak

- To Państwo odgrywacie kluczową rolę w kształtowaniu przyszłych kierowców, a ta praca wymaga nie tylko solidnych kwalifikacji i doświadczenia, ale także odpowiednich cech osobowościowych. Dziękuję za tę codzienną pracę, którą wykonujecie. Nie jest ona łatwa, bo zapisujecie Państwo taką czystą kartę poprzez kształtowanie nowych umysłów, bo to od Was zależy, jak kursant jako przyszły kierowca będzie zachowywał się na drodze. Musicie być cierpliwi, spostrzegawczy i odpowiedzialni, aby skutecznie przekazywać wiedzę i umiejętności, które są kluczowe dla bezpieczeństwa na drogach - mówiła członek zarządu Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Odbyła się 10. edycja konkursu „Najlepszy Instruktor Nauki Jazdy” w Rzeszowie

Przebieg konkursu

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie powołał specjalny zespół sędziowski. Instruktorzy musieli zmierzyć się zarówno z częścią teoretyczną, jak i praktyczną. Część teoretyczna obejmowała test wielokrotnego wyboru składający się z 25 pytań, sprawdzający wiedzę na temat przepisów ruchu drogowego, zasad bezpieczeństwa oraz innych aspektów związanych z prowadzeniem pojazdów.

Po części teoretycznej uczestnicy przeszli do rywalizacji praktycznej, która obejmowała szereg zadań zaprojektowanych w celu kompleksowego sprawdzenia umiejętności:

  • Pierwsza pomoc: Instruktorzy musieli wykazać się praktyczną wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
  • Jazda na czas po placu manewrowym: Uczestnicy przejeżdżali wyznaczoną trasę, omijając linie i pachołki w jak najkrótszym czasie.
  • Próba Lancelota: Prowadząc samochód, instruktorzy musieli zebrać kolorowe obręcze zawieszone na kilku stojakach.
  • Jazda na torze kartingowym na czas: Rywalizowano na torze kartingowym, gdzie liczyła się szybkość i precyzja pokonywania toru.
  • Test Hanki Mostowiak: Zadanie polegało na zatrzymaniu pojazdu od prędkości 30 km/h przed przeszkodą.
  • Próba Stewarda: Slalom między pachołkami na czas z talerzem przymocowanym do maski samochodu.
Odbyła się 10. edycja konkursu „Najlepszy Instruktor Nauki Jazdy” w Rzeszowie

Wyniki konkursu

Po podliczeniu punktów za wszystkie konkurencje wyłoniono najlepszą trójkę instruktorów:

  1. Rafał Noworól z OSK Akademia w Rzeszowie
  2. Krzysztof Flisak z OSK Avanti z Sokołowa Małopolskiego
  3. Grzegorz Wiglusz z OSK Driver w Rzeszowie

Spośród siedmiu pań biorących udział w konkursie najlepsza okazała się Edyta Kozimor reprezentująca OSK You Can Drive z Rzeszowa.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, statuetki oraz drobne upominki. Konkurs był okazją do podkreślenia roli instruktorów w kształtowaniu bezpiecznych kierowców oraz integracji środowiska szkoleniowego.

od 7 lat
Wideo

Od dzisiaj kierowcy Ubera i Bolta muszą mieć polskie prawo jazdy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24