Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. 15 medali łyżwiarzy Górnika Sanok

Przemysław Markocki
Zawodnicy Górnika Sanok na podium.
Zawodnicy Górnika Sanok na podium. ARCHIWUM
Zawodnicy SKŁ Górnik Sanok zdobyli 15 medali w XVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i Mistrzostwach Polski Juniorów.

Zawody odbyły w Tomaszowie Mazowieckim. Nasze województwo reprezentowało 14 zawodników - wszyscy z Sanoka.

Łyżwiarze Górnika Sanok wywalczyli łącznie aż 15 medali - 8 złotych, 5 srebrnych i 2 brązowe.

Najlepiej spisał się junior młodszy Piotr Michalski, który wywalczył łącznie aż 6 złotych medali (na wszystkich dystansach i w wieloboju). Z bardzo dobrej strony pokazał się również junior Kamil Ziemba, który wywalczył 2 złote i 4 srebrne medale.

Medale zdobywaliśmy także w kategoriach drużynowych.

Po brąz sięgnęła drużyna juniorek młodszych w składzie: Patrycja Posadzka, Karolina Juszczyk i Patrycja Wojtoń.
Trzecie miejsce zajęli również chłopcy - Piotr Michalski, Kamil Popko i Damian Struś wywalczyli brąz w kat. juniorów młodszych. Bardzo dobrze spisała się również drużyn juniorów (Szymon Wysocki, Jarosław Sawa i Krzysztof Raksyk), która wywalczyła srebro

Podczas zawodów w Tomaszowie zawodnikom pomagali trenerzy Marek Drwięga, Grzegorz Wysocki i Edward Koźma.

Zawodnicy Górnika Sanok zdobyli łącznie aż 146 punktów, co pozwoliło im zająć pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej klubów.

Dzięki dobrym występom Sanoczan Podkarpacie zajęło trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej województw.