Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży: Druga wygrana Niedźwiadków Sanok. Są bliżej półfinału [ZDJĘCIA]

Zaktualizowano
W meczu Niedźwiadki Sanok - Polonia Bytom/Zryw Ruda Śl. gospodarze pokonali po karnych rywala. Tomasz Sowa
Drugi dzień zmagań hokeistów w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Podkarpackie 2018. W Arenie Sanok znów górą byli gospodarze, choć wygrana przyszła im z dużym trudem.

Sanoczanie na zakończenie drugiego dnia pokonali po rzutach karnych Polonię Bytom/Zryw Ruda Śląska 6:5. Po trzech tercjach był remis po 5, a dogrywka nie przyniosła również rozstrzygnięcia, w karnych sanoczanie byli minimalnie lepsi wygrywając 2:1.

Bramki dla sanoczan zdobywali: Louis Miccoli dwie, a także Szymon Fus, Konrad Filipek i Bartosz Florczak po 1. Do rozstrzygnięcia spotkania potrzebne było pięć serii rzutów karnych, w ekipie z Sanoka nie pomylili się Louis Miccoli i Szymon Dobosz.

Trzeba dodać, że sanoczanie złapali w tym meczu, aż czternaście kar, z czego dwie po 10 minut za niesportowe zachowanie, rywale mieli tylko pięć kar po dwie minuty.

W innych meczach – gr. A: JKH GKS Jastrzębie – Podhale Nowy Targ/Cracovia 8:1, Sokoły Toruń – Zagłębie Sosnowiec 6:2, grupa B: MOSM Tychy – Stoczniowiec Gdańsk 4:0; Niedźwiadki Sanok – Polonia Bytom/Zryw Ruda Śląska 6:5 po karnych (2:2, 1:2, 2:1, 0:0, 2:1k)

Po dwóch dniach zmagań liderami poszczególnych gru są Jastrzębie i Sanok (po 5 punktów). Po cztery oczka mają zajmujący drugie miejsca Toruń i Bytom, po 3 Sosnowiec i Tychy, a bez punktów pozostają drużyny Cracovii i Stoczniowca Gdańsk.

Czwartkowe mecze: Sosnowiec – Jastrzębie (n. 9), Cracovia – Toruń (n. 11), Polonia Bytom – Stoczniowiec (g. 15), Sanok – Tychy (g. 18)

Na dzisiaj na stoku Laworta w Ustrzykach Dolnych jest też zaplanowany pierwszy start w narciarstwie alpejskim.