Okręgowy puchar dla Stali Nowa Dęba

arka
archiwum
W finałowym spotkaniu piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Stalowa Wola rozgrywanym na stadionie w Gorzycach Stal Nowa Dęba pokonała po dogrywce Mokrzyszów Tarnobrzeg 4-1.

W spotkaniu dwóch czwartoligowców do rozstrzygnięcia finału potrzebnych było aż 120 minut. Prowadzenie objęła w 15. minucie Stal, po strzale głową Piotra Maruta, ale Mokrzyszów, prowadzony przez trenera z Nowej Dęby, Grzegorza Byrkę, doprowadziła do wyrównania w 45 minucie, po uderzeniu Jacka Rożka z pola karnego.

Jako że w drugiej połowie bramki już nie padły, potrzebna była dogrywka. W niej skuteczniejsi okazali się nowodębianie, zdobywając aż trzy gole, po trafieniach Tomasza Marka i dwóch Kamila Rębisza.

Stal w półfinale Pucharu Polski na szczeblu Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej zagra 28 maja u siebie z JKS Jarosław, a w drugim półfinale Stal II Rzeszów z Cosmosem Nowotaniec.

Stal Nowa Dęba - Mokrzyszów Tarnobrzeg 4:1 (1:1, 1:1)

1:0 Piotr Marut 15, 1:1 Jacek Rożek 45, 2:1 Tomasz Marek 98, 3:1 Kamil Rębisz 106, 4:1 Rębisz 120.

Stal: Puzio - Diektiarenko, Dudek, Dudziak, Rachwał - Nowak (46 T. Marek), Sz. Serafin (46 K. Rębisz), K. Serafin, Kowal (45 R. Marek), Urbaniak (110 Kajetan Horodeński) - Marut (105 Pogoda).

Mokrzyszów: Wardzała - Prarat, Farian (103 Łuciów), Malicki, Guściora - Haliniak, Rzepiela, W. Bożek (36 Obara, 75 Kościelny), Rożek, Polit - Sołtykiewicz (46 Stępień).

Sędziował: Mariusz Złotek z Gorzyc. Żółta kartka: Dudek (Stal). Widzów: 150.