OPTeam Resovia wygrał na pożegnanie roku z Wisłą. Mocne double-double Jędrzejewskiego

Michał Jędrzejewski zdobył 17 punktów, a dodatkowo po jego podaniach koledzy 13 trafiali do kosza Koszykówka Resovia/facebook
W 5. kolejce 2 ligi, ostatniej w tym roku, OPTeam Resovia pokonał w swej hali Wisłę Kraków 92:66. Krakowianie zaskakująco długo byli jednak w grze

W ostatnim meczu starego roku rzeszowianie odkuli się za porażkę w Kielcach i wygrali zdecydowanie. Z drugiej strony, choć u krakowian punktowała właściwie tylko pierwsza piątka, mecz nie był dla naszej drużyny spacerkiem (koniec ławki nie pograł za dużo).

Wszystko stało się jasne dopiero w IV kwarcie. W niej Wisła najpierw „zeszła” na 8 punktów (62:70), po czym została boleśnie odarta ze złudzeń. Kolejne minuty okazały się popisem resoviaków, którzy okres między 33. a 39. minutą wygrali 18:0. Wynik ustalił Wojciech Wątroba, który w ostatniej „ćwiartce” zdobył 11 punktów.

Kolejny mecz „Bieszczadzkie Wilki” zagrają już w nowym roku – 5 stycznia podejmą rezerwy MKS-u Dąbrowa Górnicza.

OPTeam Resovia – Wisła Kraków 92:66 (26:18, 18:19, 26:20, 22:9)

OPTeam Resovia: Ziółko 18 (1x3), Jędrzejewski 17 (13 as., 3 str.), Gabiński 12 (1x3, 8 zb.), Wątroba 17 (8 zb.), Warszawski 10 (1x3, 9 zb., 3 bl.) oraz Szpyrka 8 (2x3, 5 as.), Krzywdziński 4 (11zb.), Wróbel 6 (1x3), Rajchert 0, Tabor 0, Żukowski 0. Trener: Kamil Piechucki.

Wisła: Krzystek 16 (2x3, 11 as., 5 str.), Nowacki 7 (9 zb.), Golański 8 (2x3), Batko 21 (2x3), Rerak 12 (1x3, 12 zb.) oraz Klocek 0, Jankowski 0, Graniczka 1, Wilk 1. Trener P. Piecuch.