Orlen 1 liga kobiet. Cenne wyjazdowe zwycięstwo Resovii z Lechem UAM Poznań

Paweł Miś
Paweł Miś
Resovia nadal niepokonana zasiada na fotelu lidera Orlen 1 ligi kobiet
Resovia nadal niepokonana zasiada na fotelu lidera Orlen 1 ligi kobiet Resovia Rzeszów sekcja kobiet
W swoim ostatnim wyjazdowym meczu rundy jesiennej Orlen 1 ligi kobiet zespół Resovii Rzeszów wygrał na wyjeździe z Lechem UAM Poznań.

Początek meczu należał do gospodyń i przewaga miejscowych zawodniczek została udokumentowana golem Kuleczki w 15. minucie gry. Piłkarki Resovii w pierwszej odsłonie długo nie mogły znaleźć swojego rytmu, jednak w 37. minucie Nicola Salawa wykorzystała błąd defensywy rywalek i doprowadziła do wyrównania.

Podopieczne trenera Łukasz Wojtali doskonale rozpoczęły drugą połowę. Kilka sekund po wznowieniu gry pięknym strzałem z dystansu popisała się Kwoka.

Piłkarki Lecha próbowały odrobić straty strzałami zza pola karnego, ale Barszcz nie dała się zaskoczyć. Resovia w końcowych minutach zagrała bardzo uważnie w defensywie i utrzymała korzystny rezultat do końca meczu notując ósme zwycięstwo w sezonie.

W następnej serii gier drużyna z Rzeszowa w roli gospodarza będzie podejmować zespół Ślęzy Wrocław.

Lech UAM Poznań – Resovia Rzeszów 1:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Kuleczka 15, 1:1 Salawa 37, 1:2 Kwoka 46.

Resovia: Barszcz – Gajdur, Strasińska (57 Kaput), Salawa (80 Szczur), Miś, Florek, Czyż, Bukowiec (46 Frydrych), Kurasz, Kwoka (90+4 Marszał), Krawczyk. Trener: Łukasz Wojtala.

POZOSTAŁE WYNIKI: Radom – Bydgoszcz 2:0; Bielawa – Wodzisław Śląski 4:0; Gdynia – Staszkówka/Jelna 4:1; Wrocław – Ząbki 8:0; Częstochowa – Środa Wielkopolska 2:0.