Orlen 1 Liga Kobiet. Falstart piłkarek Resovii w rundzie wiosennej [ZDJĘCIA Z MECZU I TRYBUN]

Resovia nie sprostała na własnym boisku Skrze
Resovia nie sprostała na własnym boisku Skrze Michał Czajka
Na inaugurację rundy wiosennej Resovia doznała pierwszej porażki w tym sezonie.

Resoviaczki źle weszły w mecz i w zasadzie po pierwszym szybkim ataku rywalek straciły bramkę. W kolejnych minutach pierwszej części próbowały zaatakować rywala, ale gra mocno im się nie „kleiła”. Dopiero w końcówce dobrą okazję miała Nicola Salawa, ale uderzyła minimalnie niecelnie. Jednak tuż przed przerwą udało im się wyrównać po skutecznym strzale z rzutu karnego Marty Miś. Gdy wydawało się, że obie drużyny zejdą do szatni z wynikiem remisowym kapitalnym strzałem w okienko popisała się Justyna Matusiak i ponownie dała Skrze prowadzenie.

W drugiej połowie resoviaczki zgodnie z oczekiwaniami ruszyły do przodu, ale zdecydowanie brakowało im pomysłu w tych poczynaniach ofensywnych. Skra natomiast grała mądrze i skutecznie odpychała rzeszowianki od swojej bramki. W zasadzie podopiecznie trenera Łukasza Wojtali nie potrafiły stworzyć sobie w tych drugich 45 minutach klarownej sytuacji do zdobycia bramki - za dużo było zdecydowanie nieporozumień i niedokładności. Skra zdołała strzelić trzeciego gola, ale Resovia, a konkretnie Ola Misiak zapewniła emocje w końcówce po pięknym trafieniu z wolnego. Na więcej jednak nie starczyło czasu.

Mimo porażki piłkarki z Rzeszowa wciąż są na czele tabeli, ale przewaga nad Polonią stopniała do 2 punktów.

Resovia - Skra Częstochowa 2:3 (1:2)

Bramki: Miś 46-karny, Misiak 82 - Matusiak 4 i 47, Szmatuła 74.

Resovia: Barszcz - Strasińska ż, Salawa, Miś, Florek ż, Czyż, Bukowiec (46 Misiak), Kaput, Kurasz (75 Koszela), Kwoka (55 Jezioro), Krawczyk. Trener Łukasz Wojtala.

POZOSTAŁE WYNIKI: Sportowa Czwórka Radom - Bielawianka Bielawa 5:0; Trójka Staszówka/ Jelna - Ślęza Wrocław 1:1; Ząbkovia Ząbki - Polonia Środa Wielkopolska 1:10; KKP Bydgoszcz - TKKF Checz Gdynia 2:2; Legionistki Warszawa - Lech/ UAM Poznań 0:1.