Orlen 1 liga kobiet. Pierwsze zwycięstwo piłkarek Resovii

Paweł Miś
Paweł Miś
Resovia odniosła pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie Orlen 1 ligi kobiet.
Resovia odniosła pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie Orlen 1 ligi kobiet. Michał Czajka
Resovia odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie pokonując u siebie zespół Polonii Środa Wielkopolska.

Gospodynie objęły prowadzenie po bramce Gabrieli Krawczyk w 43. minucie. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy prowadzenie podwyższyła Marta Miś. W drugiej odsłonie piłkarki Polonii miały kilka okazji do strzelenia kontaktowego gola, ale bardzo dobrze w bramce rzeszowskiej drużyny interweniowała Alicja Barszcz. Resovia utrzymała korzystny wynik i zapisała na swoje konto pierwszy komplet punktów.

Po meczu trener Łukasz Wojtala był zadowolony z wyniku i postawy zespołu.

- Niewątpliwie był to bardzo trudny mecz, zarówno pod względem warunków pogodowych jaki i warunków fizycznych i agresywności drużyny przeciwnej. Był to dla nas pierwszy mecz u siebie i bardzo chcieliśmy, aby trzy punkty zostały u nas w domu.

W następnej serii gier zawodniczki Resovii na wyjeździe zagrają z Ząbkovią Ząbki, która obecnie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

Resovia - Polonia Środa Wielkopolska 2:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Gabriela Krawczyk 43, 2:0 Marta Miś 45+2.

Resovia: Barszcz - Florek, Czyż, Kurasz, Miś, Krawczyk, Bukowiec ź (70 Marszał), Salawa (75 Frydrych), Kwoka (60 Litwin), Gajdur, Strasińska (46 Puzio (75 Dańko)). Trener: Łukasz Wojtala.

Polonia: Mądra - Ciesiółka (67 Nowicka), Dobroń ż, Drożak (83 Grzesik), Falkowska ż, Hyży ż, Nogalska, Nowak (67 Ratajczak), Szewczyk, Szukalska (67 Pawlak), Wielińska (78 Bielińska). Trener: Marek Gierałka.

Sędziowały: Katarzyna Kupidura, Aleksandra Dobrowolska, Maria Łukasiewicz.

POZOSTAŁE WYNIKI: Sportowa Czwórka Radom - Ząbkovia Ząbki 2:0; KKP Bydgoszcz - UAM Poznań 1:0; Bielawianka Bielawa - Checz Gdynia 1:1; Mecz Trójka Staszkówka - Skra Częstochowa odwołany z powody złego stanu boiska; SWD Wodzisław Śląski - Ślęza Wrocław przełożony na 6.09.