Orlen Basket Liga. Czy przed przerwą koszykarze Muszynianka Domelo Sokoła Łańcut poprawią sobie humory?

Sokół zmierzy się z Czarnymi
Sokół zmierzy się z Czarnymi Michał Czajka
Wyjazdowa potyczka z Czarnymi Słupsk będzie dla Muszynianka Domelo Sokoła Łańcut ostatnim meczem przed pucharową przerwą. Mobilizacji zatem nie brakuje.

Sokoły na pewno będą chciały zrehabilitować się za ostatni mecz, w którym w bardzo złym stylu przegrały u siebie z Dzikami Warszawa 58:68. Czarni natomiast przystąpią do sobotniego meczu w znakomitych humorach, bo w poprzedniej kolejce uporali się ze znacznie wyżej notowanym Treflem Sopot. Po tym sukcesie gracze ze Słupska zapisali na swoim koncie 10. wygraną w tym sezonie, co w tej chwili daje im 11. miejsce w tabeli. Sokół z czterema zwycięstwami wciąż zamyka ligową stawkę.

W Słupsku trener Marek Łukomski wciąż nie będzie mógł liczyć na kontuzjowanych Tylera Cheese’a oraz Marcina Nowakowskiego. Z czasem walczy natomiast Ike Nwamu, którego występ również jest zagrożony.

- W tej chwili jego szanse na grę oceniam jako pół na pół

- mówi trener sokołów.

Ponownie więc nie do końca spokojnie można było się przygotowywać do kolejnego spotkania.

Na pewno jednak łańcucianie bardzo będą chcieli wygrać, bo przecież kolejne ligowe spotkanie zagrają dopiero 2 marca. Z pewnością nikt nie chciałby udawać się na tą dłuższą przerwę spowodowaną rozgrywkami w Pucharze Polski na ostatnim miejscu w tabeli, a w przypadku wygranej w Słupsku jest szansa się z niego wydostać.

Początek meczu w sobotę o 15.30; transmisja w Emocje.tv.