Orzeł Przeworsk bez szans z Avią Świdnik

Grzegorz Kostka
Orzeł Przeworsk (biało-czerwone pasiaki) przegrał w rywalizacji z Avią 0-2.
Orzeł Przeworsk (biało-czerwone pasiaki) przegrał w rywalizacji z Avią 0-2. KRYSTYNA BARANOWSKA
Piłkarze Orła Przeworsk popełnił dwa rażące błędy w defensywie, co kosztowało ich stratę dwóch bramek, a w konsekwencji trzech punktów.

19 min. po rajdzie Gralewskiego i jego dośrodkowaniu, Rusiecki strzałem przy lewym słupku wyprowadził gości na prowadzenie. W odpowiedzi główka Boratyna trafiła w poprzeczkę.

Gospodarze jeszcze kilkakrotnie gościli pod bramką przyjezdnych, jednak bez efektu. Avia w końcówce I połowy wykorzystała błędy obrońców Orła i podwyższyła wynik.

Goście zadowoleni z prowadzenia cofnęli się na własną połowę i rozbijali ataki gospodarzy, ataki którym brakowało pomysłu i gry bez piłki. Goście od czasu do czasu kontratakowali i po jednej z takich akcji o mały włos nie zdobyli trzeciej bramki - w sytuacji sama na sam z Bonieckim górą był Kurosz.

ORZEŁ PRZEWORSK - AVIA ŚWIDNIK 0-2 (0-2)

0-1 Rusiecki (19. po dośrodkowaniu Gralewski), 0-2 Orzędowski (45. w zamieszaniu pod bramkowym)

ORZEŁ: Kurosz - Łuczyk, Lasek (46. Misiło), Skała, Tworzydło - Kocur, Sierżęga, Bober (46. Halejcio), Laska (59. Laska) - Boratyn, Chorzępa.
AVIA: Mazur - Paluszek, Grzegorczyk, Pielach, Kubiak - Gralewski (90+1. Połeć), Farotimi (84. Nowicki), Orzędowski, Rusiecki (85. Popajewski) - Pranagal, Boniecki (90. Shtohryn).
SĘDZIOWALI Mariusz Antosz oraz Mariusz Bundz i Sylwester Rolczek, (Tarnobrzeg). ŻÓŁTE KARTKI: Boratyn - Farotimi WIDZÓW: 500.

Obszerna relacja z meczu wraz z notami dla zawodników i wypowiedziami w poniedziałek w Nowinach