Orzeł Przeworsk lepszy od Sokoła Nisko

Grzegorz Kostka
Sokół (czerwone stroje) uległ w Przeworsku miejscowemu Orłowi.
Sokół (czerwone stroje) uległ w Przeworsku miejscowemu Orłowi. Grzegorz Kostka
Sokół Nisko wysoko zawiesił poprzeczkę gospodarzom. Orzeł musiał sporo się napocić aby odnieść zwycięstwo. Już w trzeciej minucie po dośrodkowaniu Sierżęgi, Grzegorz Łuczyk zatrudnił strzałem głową Osipę.

Po paru minutach w znakomitej sytuacji znalazł się po podaniu Sierżegi Marek Florek, ale jego strzał minimalnie minął słupek bramki gości. W odpowiedzi Skiba uderzył z 16m nad poprzeczką a strzał D. Wojtaka pewnie obronił Lewandowski.

Po zmianie stron Orzeł ostro ruszył do przodu i na efekty nie trzeba było długo czekać. Po faulu na Tomaszu Wojtasie rzut wolny wykonywał Bogusław Sierżęga, jego ostre uderzenie przejął Piotr Boratyn i z pięciu metrów otworzył wynik meczu.

Chwilę później na strzał z 30 metrów zdecydował się Sierżęga i bramkarz gości z trudem odbił piłkę na róg. Co nie udało się Sierżędze udało się w 67 minucie Florkowi. Łukasz Bursztyka zagrał świetną piłkę do Marka Florka a ten pięknym Lobem z około 40 metrów pokonał Osipę.

Gdy wydawało się, że kolejne bramki dla Orła to kwestia czasu, Artur Lebioda wpierw uderzył w poprzeczkę a kilka minut później precyzyjnym strzałem z 20 metrów nie dał szans Lewandowskiemu.

Jeszcze raz grający trener Sokoła postraszył bramkarza Orła, ale tym razem Miłosz Lewandowski pewnie obronił Nerwowa końcówka jaką zafundował sobie Orzeł przerwał faul bramkarz gości na Krzysztofie Mirku.

Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Bogusław Sierżęga ustalając wyniki meczu.

ORZEŁ PRZEWORSK - SOKÓŁ NISKO 3-1 (0-0)
1-0 Boratyn (53, asysta Sierżęga), 2-0 Florek (67. podanie Bursztyki), 2-1 Lebioda (80. uderzenie z 20 metrów), 3-1 Sierżęga (90+1-karny, po faulu na Mirku)

ORZEŁ: Lewandowski - Jarosz, Lasek, Łuczyk, Misiło - Sierżega, Kiszka, Bursztyka - Chlastawa (46. Wojtas), Boratyn (73. Mirek), Florek (84. Murawski).

SOKÓŁ: Osipa - Woźniak, Śnios, A. Nowak (70. R. Wojtak), D. Wojtak - Sobiło, M. Nowak (65. Kaczmarczyk), Lebioda, Szewc - Skiba, Szeser.

SĘDZIOWALI Sławomir Chmiel oraz Tomasz Sitarz i Sebastian Petela (Rzeszów) ŻÓŁTE KARTKI Osipa, A. Nowak, Szeser, R. Wojtak WIDZÓW: 700