Orzeł Przeworsk pokonał Stal Gorzyce. Trzy bramki Jacka Flisa [RELACJA, ZDJĘCIA]

Orzeł (biało-czerwone stroje) zasłużenie pokonał Stal Gorzyce
Orzeł (biało-czerwone stroje) zasłużenie pokonał Stal Gorzyce Grzegorz Kostka
W meczu dwóch beniaminków zdecydowane i zasłużone zwycięstwo odniósł przeworski Orzeł nad Stalą Gorzyce 3:0.

Ze strony gospodarzy z kilku metrów do bramki nie trafił Radosław Sykała, zaś po stronie gości ładnie z pola karnego uderzył Przemysław Winiarski, ale Adrian Przewrocki odbił piłkę nogą. Od 30 minuty zaczęła się zarysowywać przewaga miejscowych, w końcu w 36 minucie rzut wolny z pod linii bocznej boiska wykonywał Jacek Flis i jego dośrodkowanie bezpośrednio wpadło do bramki. Pięć minut później wspomniany już Flis zdecydował się na strzał z dystansu, a piłka po jego uderzeniu przełamała ręce Pawła Kozieła i wpadła do bramki.

Druga połowa rozpoczęła się od koronkowej akcji gospodarzy zakończonej strzałem w poprzeczkę Jacka Flisa. W końcu w 64 minuty bohater meczu wyszedł sam na sam z bramkarzem Stali i ustalił wynik spotkania. W końcówce dwie znakomite okazje do podwyższenia wyniku zmarnował Karol Wilk. Goście w tej odsłonie odpowiedzieli tylko jednym groźnym strzałem zza pola karnego Bartłomieja Ideca, które to na rzut rożny wybił bramkarz miejscowych.

– Było trochę nerwowo po porażce w Koronie, gdzieś ten mecz w głowach siedział, ale to już jest historia. Dzisiaj chłopaki zrealizowali założenia, dziękuję za chłopakom za walkę, zostawili kawał zdrowia na boisku. Pochwalić muszę gości, którzy chwilami prezentowali bardzo ciekawą piłkę – podsumował mecz trener gospodarzy Adam Wałczyk.

Orzeł Przeworsk - Stal Gorzyce 3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Flis 36, 2:0 Flis 41, 3:0 Flis 64.

Orzeł: Przewrocki 7 – Salwach 7, Sykała 7, Strączek 7, Kmiotek 7 – Błajda 6 (87 Kowal), Nikanovych 7, Barszczak 7, Flis 9 (89 Struś), Rączka 6 (61 Wilk 6) – Boratyn 6 (85 Listowski). Trener Adam Wałczyk.

Stal: Kozieł 5 – Łuczakowski 4, B. Idec ż 3, Winiarski 4 (57 Falasa 3), Bernaś ż 3 – Pawlik 4 (57 D. Idec żż cz[83] 3), Szustak 3 (78 Nawrocki), Machowski 3, Tur 5 – Toś 3 (73 Brzeski), Szymanek 3. Trener Tomasz Rychel.

Sędziował Kozner 5 (Krosno). Widzów 300.

Mateusz Ostrowski po meczu Karpaty Krosno - Stal Sanok: Staraliśmy się atakować Karpaty wyżej