Orzeł Przeworsk pokonał Strumyk Malawa

Grzegorz Kostka
Orzeł Przeworsk (na zielono) po ciekawym meczu pokonał Strumyk Malawę.
Orzeł Przeworsk (na zielono) po ciekawym meczu pokonał Strumyk Malawę. Grzegorz Kostka
Orzeł odniósł zasłużone zwycięstwo, rozstrzygając losy meczu w pierwszym kwadransie drugiej połowy za sprawą rezerwowego Łukasz Kowala.

O pierwszej połowie po za niegroźnymi strzałami Łuczyka i Rajzera pewnie obronionymi przez bramkarzy, można powiedzieć tylko tyle, że się odbyła.

W szatni gospodarzy w przerwie musiało być ostro gdyż Orzeł na drugą połowę wyszedł zupełnie odmieniony.

Już pierwsza akcja i niecelny strzał głową Boratyna zapowiadał szturm gospodarzy na bramkę Szczepańskiego. I stało się w następnej akcji, lewą stroną w swoim stylu uciekł obrońcom Tomasz Wojtas, dośrodkował a wprowadzony po przerwie Łukasz Kowal dopełnił formalności strzelając pierwszą bramkę.

Chwilę później wspomniany Wojtas po solowym rajdzie z 20 metrów trafił w poprzeczkę.

Gdy boiskowy zegar wskazywał 59 minutę zgranie głową Boratyna i nie zdecydowanie bramkarza przyjezdnych wykorzystał ponownie Kowal.

Od tej pory Orzeł kontrolował przebieg gry od czasu do czasu pozwalając Strumykowi na oddanie niecelnego strzału.

Goście w samej końcówce powinni zdobyć gola honorowego, jednak po strzale Antkiewicza z linii bramkowej piłkę wybił nie, kto inny jak bohater sobotniego meczu Łukasz Kowal, który podsumowując mecz stwierdził skromnie, że zrobił co do niego należało.

ORZEŁ PRZEWORSK - STRUMYK MALAWA 2-0 (0-0)
1-0 Kowal (48-głową, dośrodkowanie Wojtasa), 2-0 Kowal (59, zgranie głową Boratyna)

ORZEŁ: Lewandowski - Jarosz, Lasek, Łuczyk, Misiło (77. Tworzydło) - Bober (46. Kowal), Kiszka, Sierżęga, Wojtas - Boratyn (90. Zagórski), Danielak (55. Dragan).

STRUMYK: Szczepański - Bieda, Skała, Rajzer, Kosztyla - Woźniak (53. Kozicki), Kurosz, Brudek, Siciarz (63. Antkiewicz), Dziwisz, Blim (66. Machniak).

SĘDZIOWALI Piotr Chudy oraz Gabriel Czapla i Mateusz Mastaj (Dębica) ŻÓŁTE KARTKI Lewandowski, Misiło - Machniak WIDZÓW:700.