Orzeł Przeworsk uległ Wisłoce Dębica

Grzegorz Kostka
Piłkarze Orła Przeworsk (biało-czerwone stroje) przegrali u siebie z Wisłoką 0-3. Grzegorz Kostka
Walczący o utrzymanie Orzeł nie tylko nie potrafił pokonać Wisłoki, ale też nie strzelił znów gola na własnym boisku.

Mecz lepiej rozpoczęli goście, oni to po strzale Dariusz Kantora zmusili Pawła Łańskiego do interwencji.

Później nastąpiło trzydzieści minut przewagi Orła. Z tej przewagi miejscowych nie wiele jednak wynikało. Strzały Sierżęgi, Misiły, Boratyna i Szymańskiego mijały bramkę Dydy.

Wisłoka w tym czasie jedynie próbowała kontr atakować. Po jednej z takich kontr Mariusz Wolański zmusił do dużego wysiłku Łańskiego. W 38 minucie kolejną kontrę gości sfinalizował Mariusz Wolański otwierając wynik spotkania.

Po przerwie znów Orzeł przycisnął, ale to goście przeprowadzili kolejną kontrę i znów cieszyli się ze zdobytego gola.

Gospodarze próbowali ambitnie zmienić wynik spotkania, ale po stracie drugiej bramki czynili to jak by bez wiary w powodzenie.

Ich akcjom brakowało ostatniego podania. Jeżeli już dochodzili do pozycji strzałowych, jak choćby Sierżęga, Kozur, czy Misiło, posyłali piłkę obok bramki bądź dobrze interweniował bramkarz Wisłoki.

W końcówce goście mogli pokusić się jeszcze o trzy gole, ale okazali się miłosierni dla Orła i zdobyli tylko jednego. Wynik spotkania ustalił Michał Wolański, mocnym strzałem tuż przy prawym słupku bramki Łańskiego

ORZEŁ PRZEWORSK - WISŁOKA DĘBICA 0-3 (0-1)

0-1 Mariusz Wolański (38. podanie Mądro), 0-2 D. Kantor (52. asysta Zołotar), 0-3 Michał Wolański (90. po indywidualnej akcji)

ORZEŁ: Łański - Jarosz, Skała (78. Halejcio), Łuczyk, Misiło (63. Chorzępa) - Kocur, Rajzer, Sierżęga, Wojtas (55. Tworzydło) - Boratyn, Szymański.

WISŁOKA: Dydo - Bielatowicz, Pokrywka, Pyskaty, Michał Wolański - Mądro (82. Zych), Kalita (90. Grębowski), Zołotar (89. Koczot), Wolak - D. Kantor, Mariusz Wolański (65. M. Kantor).

SĘDZIOWALI Marek Kudela oraz Konrad Kostrubała i Piotr Burak (Zamość). WIDZÓW: 700 (w tym 80 z Dębicy).