Orzeł Przeworsk wygrał w Jaśle. Zobacz zdjęcia

Sebastian Czech
Sławomir Kwiek dwa razy wyjął piłkę z siatki.
Sławomir Kwiek dwa razy wyjął piłkę z siatki. fot. Marek Dybaś
Mecz z gatunku "o 6 punktów". Wygrana gwarantowała Czarnym pozostanie w gronie najważniejszych kandydatów do awansu, a gościom pozwalała bardziej optymistycznie patrzeć w przyszłość.

Zobacz zdjęcia z meczu: Czarni Jasło - Orzeł Przeworsk

Motywować do walki zatem nikogo nie trzeba było. Determinację obydwu drużyn potwierdził początek spotkania. Najpierw ostro zaatakowali gospodarze, lecz równie szybko otrzymali ciężki cios.

Akcję Orła nieprzepisowo przerwał Dariusz Bernacki, a do rzutu wolnego podszedł Maciej Tworzydło. Strzelił z ponad 20 metrów precyzyjnie nad murem i pokonał Sławomira Kwieka.

Ten ostatni, kilkanaście minut później, sam zmusił swojego vis a vis do wyciągania piłki z siatki. Po karnym (jeden z obrońców dotknął piłki ręką), jak przystało na niezawodnego egzekutora jedenastek.

Szybka odpowiedź
Wyrównanie było efektem przewagi Czarnych i kilku sytuacji bramkowych. Między innymi Dariusz Brągiel strzelał zza pola karnego, a po interwencji bramkarza poprawiał nieskutecznie Waldemar Złotek. Następnie Mirosław Pokrywka z bliska trafił w Tomasza Króla, po uderzeniu Mateusza Madejczyka Król odbił piłkę na poprzeczkę, w którą głową również trafił Robert Szalony.

Odpowiedź Orła na stratę była szybka. Marek Florek strzelił w długi róg, nie dając szans Kwiekowi. Po przerwie Czarni często wrzucali piłkę na przedpole Orła, jednak niewiele z tego było pożytku. Najbliższy wyrównania był Szalony, ale piłkę po jego uderzeniu z 12 metrów sparował bramkarz.

GAMRAT CZARNI JASŁO - ORZEŁ PRZEWORSK 1-2 (1-2)

0-1 Tworzydło (4, z wolnego), 1-1 Kwiek (24, karny), 1-2 Florek (36, po kontrze)