Orzeł Przeworsk zremisował z Rzemieślnikiem Pilzno

Grzegorz Kostka
Jakub Dragan strzela bramkę dla Orła.
Jakub Dragan strzela bramkę dla Orła. Grzegorz Kostka
Mecz Orła z Rzemieślnikiem był typowym meczem o ligowe punktu. Na boisku dominowała walka, a składnych akcji za wiele kibice nie obejrzeli.

Pierwsi gola zdobyć powinni gospodarze. W 9 minucie Sierżęga przejął piłkę w środku boiska i popędził w stronę bramki Podgórskiego.

Gdy już był na polu karnym i składał się do strzału w ostatniej chwili Popiela wybił piłkę na róg. Chwilę później po dośrodkowaniu z wolnego Sierżęgi,

Danielak z siedmiu metrów posłał piłkę nad bramką. Co nie udało się Sierżędze w 9 min., udało się Jakubowi Draganowi w 21minucie. Napastnik Orła przejął piłkę na 40 metrze i po samotnym rajdzie mimo asysty dwóch obrońców, wyprowadził miejscowych na prowadzenie.

Pod koniec pierwszej połowy powinno być 1-1. Dawid Łapa kapitalnie uderzył z wolnego, jednak jego strzał trafił w poprzeczkę, w odpowiedzi Dragan o mały włos a podwyższyłby wynik meczu.

Po zmianie stron lekką przewagę osiągnął Rzemieślnik, ale z tej przewagi nie wiele dla gości wynikało. Orzeł bronił wyniku i próbował kontratakować, jednak bez efektu bramkowego.

Gdy już zegar boiskowy wskazywał doliczony czas gry, jeden z obrońców przyjezdnych zagrał długą piłkę przed pole karne Orła. Tam futbolówkę przedłuż Lesiak, a Dawid Łapa nie namyślając się, huknął z woleja nie do obrony ustalając wynik meczu.

ORZEŁ PRZEWORSK - RZEMIEŚLNIK PILZNO 1-1 (1-0)
1-0 Dragan (21, po indywidualnej akcji), 1-1 Łapa (90+2, przedłużenie głową Lesiaka).

ORZEŁ: Lewandowski - Jarosz, Łuczyk, Lasek, Misiło - Kiszka, Danielak, Sierżęga, Wojtas (71. H. Bober) - Boratyn (89. Tworzydło), Dragan (82. Kowal).

RZEMIEŚLNIK: Podgórski - Hajec, Bartkowski, Popiela, Leśniak - Hajnas, Mitek (87. Mędrek II), Wójcik, Mędrek (46. Mikulski 5) - Nalepka, Łapa.

SĘDZIOWALI Filip Kosak oraz Sławomir Bednarz i Karol Wołoszyn (Stalowa Wola) ŻÓŁTE KARTKI Danielak - Hajec, Lesiak. WIDZÓW: 700.

Noty dla piłkarzy, sędziego oraz wypowiedzi trenerów i piłkarzy w poniedziałkowych Nowinach