Ośmiolatek uciekł ze szkoły. Szedł z Rzeszowa do Łańcuta

  Ośmiolatek uciekł ze szkoły. Szedł z Rzeszowa do Łańcuta

  Beata Terczyńska

  Nowiny

  Nowiny

  Ośmiolatek uciekł ze szkoły. Szedł z Rzeszowa do Łańcuta
  Ośmioletniego chłopca znaleźli we wtorek po południu policjanci z łańcuckiej drogówki. Dziecko wyszło ze szkoły po incydencie z kolegami.
  Ośmiolatek uciekł ze szkoły. Szedł z Rzeszowa do Łańcuta
  Co takiego wydarzyło się wśród rówieśników, że 8-latek postanowił opuścić szkołę i sam na piechotę próbował wrócić do domu za Łańcutem?

  - Gdy znaleźliśmy dziecko, było tak zmęczone i wystraszone, że nie chcieliśmy go nękać pytaniami. Chłopiec mówił tylko, że dokuczyli mu koledzy. Strącili mu czapkę z głowy - relacjonuje asp. Mariusz Stanio, oficer prasowy KPP w Łańcucie. - Dziecko opuściło szkołę ok. godz. 9.

  Chłopiec maszerował z Rzeszowa do Łańcuta wzdłuż ruchliwej drogi krajowej nr 4, gdzie miejscami nie ma chodnika. Został zauważony przez patrol łańcuckiej drogówki ok. godz. 15.30, zaraz po tym, jak policjanci dostali sygnał, że w kierunku Łańcuta może iść mały chłopiec. Dziecko maszerowało już wzdłuż ul. Armii Krajowej na wysokości stadionu sportowego. Policjanci zaopiekowali się nim, przywieźli do komendy, a następnie oddali pod opiekę rodzicom.

  Kto zaalarmował policję?

  - Skontaktował się z nami ojciec. Zaraz po tym syn się odnalazł - mówi podkom. Adam Szeląg, rzecznik KMP w Rzeszowie.

  Nie wiadomo, czy dziecko dotarło w ogóle rano na lekcje. Jeśli nie, nauczyciele mogli uznać, że np. jest chore i nie ma go tego dnia w szkole. Zbigniew Bury, dyr. rzeszowskiego wydziału edukacji zapowiada, że sprawdzi, jak było faktycznie.

  - Absolutnie nie może być tak, że dziecko wychodzi z lekcji i nikt tego nie zauważa - mówi.  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (10)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (10) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo