Panczeniści Górnika Sanok zapunktowali w mistrzostwach Polski

Marcin Jastrzębski
Kamil Ziemba wrócił do domu z czterema medalami.
Kamil Ziemba wrócił do domu z czterema medalami. pzls.pl
Siódemka zawodników Górnika Sanok reprezentowała nasze województwo w rozegranych w Zakopanem mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców.

Bachleda w kadrze

Zakopiańskie zawody wyłoniły reprezentantów Polski na mistrzostwa Europy w Norwegii (11-12 stycznia). W kadrze znalazła się wychowanka Górnika Sanok - Katarzyna Bachleda-Curuś (Poroniec Poronin), która w Zakopanem zdobyła - jeden złoty (3000 m) i dwa srebrne (500 i 1500 m) medale.

Na szczególnie uznanie zasłużyli 24-letni Maciej Biega, 20-letni Kamil Ziemba i 19-letni Piotr Michalski. Cała trójka w drużynowej rywalizacji (3 200m) w kategorii seniorów wywalczyła srebrny medal.

Oprócz tego, Biega wywalczył brązowy medal seniorów na dystansie 500 metrów.

Aż cztery medale przywiózł rywalizujący w kategorii młodzieżowców Kamil Zięba, który na trzech dystansach (500, 1500, 10 000) zdobywał brązowe medale, a srebro wywalczył w wieloboju.

Z dobrej strony pokazał się również Piotr Michalski, który w wyścigu na 500 metrów seniorów zajął wysokie 5. miejsce.

- Mam prawo być zadowolony naszych osiągnieć. Szczególnie cieszą medale Kamila i stałe postępy Piotrka - podkreślał Marek Drwięga, trener Górnika.

W tych mistrzostwach oprócz wspomnianej trójki, udział wzięło czterech innych zawodników Górnika: Mateusz Chapko, Damian Struś, Konrad Radwański i Marcel Drwięga.

- To juniorzy. Sam fakt, że wypełnili minima pozwalające na udział w tych mistrzostwach to coś - ocenił Drwięga.