MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie ma zgodę na kształcenie magistrów. Wkrótce rekrutacja

Ewa Gorczyca
PWSZ w Krośnie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie otrzymała uprawnienia do prowadzenia studiów II stopnia. Decyzję ministra nauki i szkolnictwa wyższego poprzedziła pozytywna opinia Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Krośnieńska uczelnia planuje, że pierwsi studenci na kierunku inżynieria produkcji rozpoczną kształcenie już w lutym. Rekrutacja rusza 23 stycznia.

- Studia magisterskie są odpowiedzią na zapotrzebowanie regionalnej gospodarki, poszukującej wykształconych specjalistów, przygotowanych do pracy w zakładach produkcyjnych i usługowych, ośrodkach naukowo - badawczych, firmach projektowych i doradczych

- podkreśla prof. Zbigniew Barabasz, prorektor ds. rozwoju PWSZ w Krośnie.

Studia prowadzone będą w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Będą trwały trzy semestry. Skierowane są do absolwentów wszystkich kierunków studiów inżynierskich pierwszego stopnia oraz absolwentów studiów drugiego stopnia z tytułem magistra inżyniera.

W ramach kierunku inżynieria produkcji uczelnia będzie prowadzić trzy specjalności: "zintegrowane systemy wytwarzania", "jakość, środowisko, bezpieczeństwo i higiena pracy w przedsiębiorstwie" oraz "systemy informatyczne w inżynierii produkcji".

- Praktyczny program kształcenia oznacza, że ponad 50 procent godzin przewidzianych w planie studiów realizowanych będzie w ramach zajęć warsztatowych i laboratoryjnych - mówi prof. Zbigniew Barabasz. - Będą je prowadzić doświadczeni praktycy, co pozwoli studentom na zdobycie wiedzy i umiejętności oczekiwanych w nowoczesnym, innowacyjnym przemyśle.

Absolwenci studiów o profilu praktycznym uzyskają tytuł magistra inżyniera. Zdobędą wykształcenie, łączące zaawansowaną wiedzę inżynierską z elementami wiedzy ekonomicznej.

- Ta wiedza pozwoli im nie tylko na podjęcie pracy w przedsiębiorstwach, ale także uruchomienie własnej działalności gospodarczej - dodaje prof. Zbigniew Barabasz.

Szczegóły zainteresowani znajdą na stronie uczelni i pod nr. tel. 13 43 755 31 lub 13 43 755 10.

ZOBACZ TEŻ: Studenci PWSZ w Krośnie testują "Piłę" przed Shell Eco-marathon w Londynie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie ma zgodę na kształcenie magistrów. Wkrótce rekrutacja - Nowiny

Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24