Partyzant pokonał Karpaty Krosno. Zobacz zdjęcia

Sebastian Czech
Tym razem o jedną bramkę lepszy był Partyzant (białe stroje).
Tym razem o jedną bramkę lepszy był Partyzant (białe stroje). fot. Tomasz Jefimow
Ireneusz Zarzyka dotarł na stadion kilkanaście minut po rozpoczęciu meczu. Z szykownego garnituru przebrał się w piłkarski strój i zajął miejsce na ławce rezerwowych.
Partyzant Targowiska-Karpaty KrosnoPartyzant Targowiska (biale stroje) pokonal Karpaty Krosno 1-0 (0-0)

Partyzant Targowiska - Karpaty Krosno

Zdjęcia: Partyzant Targowiska - Karpaty Krosno

Jak się okazało uczestniczył on w uroczystościach ślubnych swojej siostry Kamilii i jej wybranka Mariusza, a zmagania o ligowe punkty stanowiły tego dnia weselną przerwę.

W pełni zresztą spożytkowaną na rzecz Partyzanta. Wejście Zarzyki bowiem odmieniło grę miejscowych. Przede wszystkim zapoczątkowało ich przewagę oraz groźne ataki, zmuszające krośnieńskich obrońców do zdecydowanych interwencji.

Jedna z nich okazała się niezgodna z przepisami (Marcin Włodarski sfaulował w polu karnym Rafała Nikodego) i sędzia podyktował jedenastkę. Intencje wykonawcy, Damiana Łanuchy, wyczuł Piotr Hajduk, dotknął nawet piłki, ale odbić jej nie zdołał. W ten sposób gospodarze objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania.

Mogli nawet podwyższyć wynik, za sprawą Zarzyki właśnie, lecz został zablokowany tuż przed bramką przez Konrada Goneta i Hajduka.

W pierwszym kwadransie drugiej odsłony lepsze wrażenie natomiast robiły Karpaty. Najwięcej zamieszania pod bramką Mateusza Krawczyka czynił Bartłomiej Buczek, strzelając raz z bliska, a następnie z dystansu z rzutu wolnego. W obydwu przypadkach bronił Krawczyk.

Również otwarcie pierwszej połowy należało do gości. W dogodnych sytuacjach strzelali wówczas Buczek, Sylwester Sikorski i Kamil Radulj. Bliska też powodzenia była akcja wymienionej trójki, jednak piłka po uderzeniu Radulja przeszła obok słupka. Po strzale zaś z bliska Artura Bożka udaną interwencją popisał się Krawczyk.

Im dłużej trwały obydwie części, tym więcej z gry miał Partyzant. Na listę strzelców mogli wpisać się między innymi: Karol Wójcik (dwukrotnie piłkę po jego uderzeniach z pola karnego odbijał Hajduk) oraz Marcin Borowczyk (po przerwie znalazł się na czystej pozycji, ale potknął się i przewrócił).

PARTYZANT MAL-BUD TARGOWISKA - KARPATY KROSNO 1-0 (0-0)
1-0 Łanucha (72-karny)