Passa Stali trwa. Mielczanki wygrały w Białymstoku

Tomasz Leyko
Stal zrewanżowała się białostoczankom za porażkę w pierwszym meczu tych ekip w Mielcu. Dariusz Danek
Trwa niezła passa siatkarek Stali Mielec. Zespół Adama Grabowskiego pokonał na wyjeździe AZS Białystok 3:2. Najlepszą siatkarką meczu wybrano środkową Stali Sylwię Pycię.

AZS Białystok - Stal Mielec 2:3 (25:16, 14:25, 25:18, 18:25, 8:15)

AZS: Godos 4, Klimakova 16, Kuczyńska 15, Muresan 7, Kruk 17, Jack 9, Saad (libero) oraz Właszczuk 1, Cabajewska i Martin.

STAL: D. Wilk, Kwiatkowska 11, Pycia 13, Koczorowska 11, Ściurka 11, A. Wilk 13, Durajczyk (libero) oraz Szpak, Liutikova, Gierak 1 i Bejga.

To był pojedynek błędów. Spotkały się dwa zespoły walczące o uniknięcie gry w barażach. Porażka stawia "akademiczki" w trudnej sytuacji, bo zespół z Białegostoku ma trudniejszych rywali, a Stal większość meczów gra na własnym parkiecie.

W decydującym secie zespół gospodyń prowadził już 4:1. Jednak jak Stal wpadnie w swój rytm trudno ją zatrzymać. Szybko zrobiło się 5:4, 7:5, 11:5, 13:7 i losy seta oraz meczu były przesądzone.

Wcześniej na białostockim boisku trwała licytacja set za set. Białostoczanki prowadziły dwukrotnie, ale ostatnie zdanie należało do mieleckiej ekipy.