Pechowa podróż autostopowicza. Pijany kierowca roztrzaskał...

  Pechowa podróż autostopowicza. Pijany kierowca roztrzaskał auto!

  Marcin Radzimowski

  Nowiny

  Nowiny

  Samochód został mocno uszkodzony i prawdopodobnie nadawał się będzie jedynie na złom.

  Samochód został mocno uszkodzony i prawdopodobnie nadawał się będzie jedynie na złom. ©Marcin Radzimowski

  Pijany 28-latek z Tarnobrzega kierujący mazdą 6 podróż zakończył dachując w rowie a potem trafił z obrażeniami do szpitala. Na szczęście nie ucierpiał pasażer, który kilka chwil wcześniej wsiadł do auta zatrzymanego na "stopa".
  Samochód został mocno uszkodzony i prawdopodobnie nadawał się będzie jedynie na złom.

  Samochód został mocno uszkodzony i prawdopodobnie nadawał się będzie jedynie na złom. ©Marcin Radzimowski

  Zapewne nie tak wyobrażał sobie finał podróży do domu 27-latek z Tarnobrzega, który w czwartek przed wieczorem w Chmielowie na przystanku czekał na autobus.

  Kilka kieliszków wódki

  - W pewnej chwili pod przystanek podjechał samochód. Jego kierowca powiedział, że jedzie do Tarnobrzega. 27-latek skorzystał z okazji i wsiadł do mazdy - relacjonuje nadkomisarz Beata Jędrzejewska-Wrona, oficer prasowy policji w Tarnobrzegu.
  - Gdy mężczyźni ruszyli w kierunku Tarnobrzega kierowca uciął sobie pogawędkę z nowo poznanym mężczyzną. Chwalił się przy tym, że wypił kilka kieliszków wódki i zaproponował 27-latkowi, by on poprowadził samochód.

  Zaskoczony mężczyzna zabrany na "stopa" odmówił. Kierowca mazdy postanowił więc zaprezentować mu możliwości swojego auta. Nacisnął na pedał gazu. Na zakręcie drogi kierowca stracił panowanie nad pojazdem - samochód uderzył w ochronną barierkę ochronną, odbił się od niej i koziołkując wpadł do rowu.

  Kierowca w szpitalu

  Wezwani na miejsce policjanci ustalili tożsamość kierującego. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec Tarnobrzega.

  - Mężczyzna był pijany, badanie alkomatem wykazało u niego 2,2 promila alkoholu w organizmie - dodaje nadkomisarz policji.

  Pijany kierowca z obrażeniami ciała został przewieziony ambulansem do szpitala. Autostopowiczowi nic się nie stało. Samochód został bardzo mocno uszkodzony i najprawdopodobniej nadawał się będzie jedynie na złom. Trudno się bowiem spodziewać, że zakład ubezpieczeniowy wypłaci pieniądze z odszkodowania kierowcy, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu.

  Kierowca przed sądem odpowie za spowodowanie kolizji drogowej i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (12)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (12) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo