Petycja "Przemyśl przyjazny LGBT". To odpowiedź na sprzeciw Rady Miejskiej w Przemyślu

Łukasz Solski
Łukasz Solski
SatyaPrem/pixabay.com
Podpisane przed Radę Miejską w Przemyślu oświadczenia wyrażające sprzeciw wobec promocji i afirmacji ideologii LGBT, szybko spotkało się z reakcją drugiej strony.

- Nie znajdujemy żadnego powodu, dla którego osoby nieheteronormatywne walczące o swoje prawa cywilne, akceptację i bezpieczeństwo oraz o brak przyzwolenia społecznego dla przemocy i odrzucenia ze względu na ich odmienność miałyby być w naszym mieście dyskryminowane i wykluczane z dyskursu publicznego - mówi Lilia Kalinowska z Przemyśla. W imieniu grupy mieszkańców uruchomiła w Internecie petycję do radnych Rady Miejskiej.

Czytaj także

- Radni w swym oświadczeniu powołują się na dobro wspólne, troskę o rodzinę oraz dzieci, a także poszanowanie zasad Konstytucji RP. Dobro wspólne dotyczy wszystkich obywateli, w tym przedstawicieli wszelkich mniejszości. Troska o rodzinę i dzieci w żaden sposób nie kłóci się z prawem głosu i brakiem dyskryminacji wobec osób LGBT. Zaś Konstytucja RP deklaruje wolność i równość wszystkich obywateli naszego kraju - czytamy w petycji.

Kalinowska oczekuje, że Rada Miejska jako reprezentacja obywateli całego miasta, będzie dbała o dobro i bezpieczeństwo wszystkich jego mieszkańców, w tym przedstawicieli różnych mniejszości.

- W szczególności, mając na względzie dobro małoletnich osób ze społeczności LGBT, pragniemy, aby zadbano o to, by przemyskie szkoły były miejscami dla nich przyjaznymi i bezpiecznymi, gwarantującymi niezbędne wsparcie pedagogiczne, psychologiczne i edukacyjne.

Petycję "Przemyśl przyjazny LGBT+" znajdziecie tutaj.


Zobacz także: Marsz Równości przeszedł ulicami Rzeszowa

Najnowsze oferty na Black Friday

Materiały promocyjne partnera

Wideo

Komentarze 50

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
31 sierpnia, 22:33, rozczarowany:

A ja podpisałem petycję, nie dlatego że popieram LGBT, ale dlatego, że nie popieram tego, czym zajmuje się Rada Miejska mojego miasta, które ma dużo poważniejsze problemy własne.

nie przeszkadza Ci że dwóch facetów adoptuje dziecko i je wychowuje, mówisz że to normalne?

G
Gość

jest lepiej, czyli bezpieczniej na ulicach jak lgbt jest nie widoczne

G
Gość
31 sierpnia, 22:33, rozczarowany:

A ja podpisałem petycję, nie dlatego że popieram LGBT, ale dlatego, że nie popieram tego, czym zajmuje się Rada Miejska mojego miasta, które ma dużo poważniejsze problemy własne.

skad ty jesteś

r
rozczarowany

A ja podpisałem petycję, nie dlatego że popieram LGBT, ale dlatego, że nie popieram tego, czym zajmuje się Rada Miejska mojego miasta, które ma dużo poważniejsze problemy własne.

G
Gość
30 sierpnia, 21:13, Gość:

A Pani Kalinowska ma dzieci w wieku szkolnym?

Widzę że ostatnie wybory do rady to wielka pomyłka SAME ZBOBI mija prawie rok A gdzie obietnice

G
Gość
31 sierpnia, 06:54, Gość:

Promocja zboczeń i wynaturzeń i głupie Nowiny to popierają. Wstyd.

Art. 26 ust. 3 Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka ONZ stwierdza: „Rodzice korzystają z prawa pierwszeństwa, jeśli chodzi o wybór rodzaju wykształcenia dla swych dzieci”;

Art. 18 ust. 4 Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych także gwarantuje rodzicom to samo: „Państwa-Strony niniejszego Paktu zobowiązują się do poszanowania wolności rodziców lub, w odpowiednich przypadkach, opiekunów prawnych do zapewnienia swym dzieciom wychowania religijnego i moralnego zgodnie z własnymi przekonaniami”;

Art. 2 Protokołu nr 1 do Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności: „Wykonując swoje funkcje w dziedzinie wychowania i nauczania, Państwo uznaje prawo rodziców do zapewnienia wychowania i nauczania zgodnie z ich własnymi przekonaniami religijnymi i filozoficznymi”.

G
Gość
30 sierpnia, 18:14, Lamia:

No tak , i odezwał się podkarpacki elektorat wyklęty, PiSuarowo-klerykalny., nawołujący do pogromów. Siara na cały świat !

Spadaj na drzewo

G
Gość

Akcja „Gazety Polskiej”: we wrześniu szturmujemy Rady Rodziców! Tak zablokujemy LGBT w szkołach

Rady Rodziców mają ogromne uprawnienia i mogą całkowicie zablokować w polskich szkołach ofensywę LGBT. Dotąd istniały jednak głównie na papierze. Znakomite rozwiązanie prawne było martwe, bo rodzice nie widzieli sensu angażowania się w kontrolowanie szkoły, a i wielu dyrektorów traktowało je jak piąte koło u wozu. Pora na obywatelską rewolucję! Uruchamiamy dziś potężny demokratyczny mechanizm, który był dotąd w uśpieniu. Większość rodziców, która chce szkoły normalnej, musi przejąć inicjatywę - pisze Piotr Lisiewicz w "Gazecie Polskiej".

M
Marynarz1970

To całe lgbt zaczyna wkurwiać normalnych ludzi w Europie Ot cała prawda

S
Stefek
30 sierpnia, 16:33, Stanisław:

Przemyśl wolny od zboczencuw

Jeśli do tego dopuściły, to za parę lat sami będziemy pikietowac w obronie swoich praw. Byc może jako mniejszość... jesli naszym dzieciom zostanie utrwalone że seksualna odmienność to coś normalnego, to będzie się to rozprzestrzeniac szybciej niż myślimy

G
Gość

Niech robi Kalinowska petycje za i tak wiecej osób bedzie przeciw bo MY ICH W PRZEMYSLU NIE CHCEMY !!!

G
Gość

wyp z Przemysla

G
Gosia

Nie w naszym miescie dla zboków i profanacji naszych uczuc religijnych niech pani jedzie do Warszawy tam petycje zakładac a od Przemyśla wara.

R
Ryszard

Po waszym ziemskim życiu co powieci stajac przed bogiem za promowanie niby równość .

G
Gość

Promocja zboczeń i wynaturzeń i głupie Nowiny to popierają. Wstyd.