Pewne zwycięstwo Miasta Szkła Krosno w starciu z Mickiewiczem Katowice [RELACJA, ZDJĘCIA]

Sebastian Czech
Krośnianie walczący o czołowe lokaty w lidze uchodzili za zdecydowanego faworyta meczu i rolę swą odegrali znakomicie. Wszak jedynie do połowy pierwszej kwarty pozwolili rywalom na prowadzenie wyrównanej walki i nieznaczną przewagę na tym etapie spotkania. Później zaś gospodarze przejęli zdecydowaną inicjatywę, dzięki której nie tylko kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie, ale również coraz wyżej wygrywali, gwarantując sobie komplet punktów.

Ale po kolei. Faktycznie w pierwszej kwarcie nastąpiła chwila, że goście wygrywali różnicą 3 punktów (15:12 dla AZS AWF Katowice). Chwila w tym przypadku słowo nieprzypadkowe, bowiem

kilka sekund potem Patryk Stankowski wyrównał rzutem za 3, zaś ten element gry zaczął od tego momentu służyć miejscowym koszykarzom. Z dystansu zdecydowanie zaskoczył Michał Jankowski (dwukrotne trafienie), Szymon Jaworski, Myles Rasnick, co pozwoliło Miastu Szkła odskoczyć na bezpieczną przewagę punktową.

Gospodarze poczynali sobie coraz bardziej swobodnie, pod koszem znakomitą partię rozgrywał Patryk Wrona, ubiegając przeciwników i trafiając raz za razem, pozytywne wrażenie pozostawiała też defensywa, skutecznie powstrzymując katowiczan, zatem mecz układał się krośnianom jak najlepiej. Efektem tego był powiększający się dystans Miasta Szkła nad akademikami, zapewniający pewne zwycięstwo i utrzymanie lokaty w ścisłej czołówce pierwszej ligi.

Miasto Szkła Krosno - AZS AWF Mickiewicz Katowice 93:68 (30:20, 21:19, 21:13, 21:16)

Miasto Szkła: Patryk Stankowski 18 (2x3), Rasnick 9 (3x3), Trubacz 6 (2x3), Wrona 17, Sobiech 7 oraz Jankowski 15 (3x3), Zagórski 4, Griszczuk 7 (1x3), Łałak 1, Jaworski 7 (1x3). Trener Edmunds Valeiko.

AZS AWF: Oladapo 13, Kłaczek 6, Ratajczak 9 (1x3), Rojek 8 (2x3), Kuczawski 5 (1x3) oraz Wieczorek 15 (2x3), Nowak 0, Heliński 5, Mroczek 0, Żebrok 2, Chodukiewicz 5, Krzymiński 0. Trener Andrzej Bartosz.