Pewne zwycięstwo Stali na otwarcie turnieju im. Weryńskiego

luci
Grzegorz Sobut, był wyróżniającą się postacią meczu z Gwardią Opole.
Grzegorz Sobut, był wyróżniającą się postacią meczu z Gwardią Opole. Krzysztof Kapica
Szczypiorniści Tauron Stali Mielec pewnie pokonali Gwardię Opole na otwarcie II Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego i Prezydenta Miasta imienia Antoniego Weryńskiego.

Wynik meczu otworzył Grzegorz Sobut. Gospodarze objęli chwilę potem dwubramkowe prowadzenie i taki stan rzeczy utrzymywał się niemal przez całą pierwszą połowę.

Ostatnie minuty przed przerwą należały do mielczan, którzy jeszcze powiększyli przewagę.

Początek drugiej połowy nie należał do najciekawszych, bo obie strony często się myliły. Strzelecką niemoc przełamał Sobut, a po bramce Pawła Wilka w 40. minucie było już 22-14. Dziesięć minut później straty opolan wynosiły już 11 bramek. Mecz zakończył się trafieniem gości z rzutu karnego.

Tauron Stal Mielec - Gwardia Opole 36-26 (16-12)
STAL: Kryński, Lipka - Wilk 6, Krępa, Janyst 2, Krieger 2, Sobut 5, Adamuszek, Dzono, Pribanic 7, Gudz 1, Gliński 5, Chodara 2 i Kostrzewa 6.
GWARDIA: Donosewicz, Malcher - Śmieszek, Swat 4, Adamczak Paweł, Knop 5, Szolc 2, Garbacz, Kłoda 1, Drej 1, Adamczak Piotr 1, Vukcevic, Serpina 1, Migała, Prokop 4, Płócienniczak 2 i Lasoń 5.

W drugim piątkowym meczu meczu
KPR Legionowo - Wybrzeże Gdańsk 25-24 (14-11)
LEGIONOWO: Zapora, Szałkocki - Albin 3, Szmulik, Prątnicki, Pasikowski 2, Kasprzak 2, Rybicki, Titov 5, Pominkiewicz, Gawęcki 1, Wiak 4, Szałkucki, Dzieniszwski 6 i Bałwas 2.
WYBRZEŻE: Głębocki, Chmieliński - Żak 3, Moszczyński 4, Mogielnicki, Nidzgorski 2, Rakowski, Kornecki 4, Prymlewicz1, Strzebiecki 1, Rogulski 2, Kondratiuk 4, Abram 2 i Nilsson 1.

Drugi dzień turnieju rozpoczyna się już o godzinie 10 meczem Stali z Wybrzeżem.

Terminarz turnieju:
SOBOTA: Stal - Wybrzeże (g. 10), Legionowo - Gwardia (g. 12); Wybrzeże - Gwardia (g. 16), Stal - Legionowo (g. 18) - wszystkie mecze hala MOSiR w Mielcu.