PGE Rysice Rzeszów kontra gwiazdy Conegliano. Wielka gra z włoskim gigantem w Lidze Mistrzyń

bell
Rzeszowianki przegrały pierwszy mecz z drużyną Conegliano w hali na Podpromiu 1:3. Powalczyły w dwóch setach, wygrały jednego. Dzisiaj chcą wygrać dwa Krzysztof Kapica
PGE Rysice Rzeszów jeszcze nigdy nie wygrały ze słynnym Prosecco Doc Imoco Coneglianop więcej niż jednego seta. Dziś muszą zagrać va banque i wydrzeć Włoszkom punkt i zakwalifikować się do baraży.

Dziś rozegrana zostanie ostatnia kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzyń. Rzeszowianki o godzinie 20.30 zagrają na wyjeździe z Conegliano, naszpikowanym gwiazdami europejskim gigantem. Mistrz Włoch i lider serie A zapewnił już sobie zwycięstwo w grupie D i awans do ćwierćfinału Champions League.

Walka toczy się o drugie miejsce premiowane awansem do baraży, których zwycięzcy uzupełnią grono ćwierćfinalistów. Uczestniczą w tej rywalizacji Rysice i Allianz MTV Stuttgart, mistrzynie Niemiec. Nasza drużyna z dorobkiem dziewięciu punktów (sety 12:10) plasuje się na drugim miejscu. Trzecią lokatę w tabeli zajmuje ekipa ze Stuttgartu. Niemki zgromadziły sześć oczek (sety 9:11) i o godzinie 19 zmierzą się w swojej hali z belgijskim Asterix Avo Beveren. Są zdecydowanymi faworytkami do wygrania tego pojedynku za trzy punkty. Taki wynik spowoduje, że dogonią w tabeli wicemistrzynie Polski. Jeżeli rzeszowianki, które staną naprzeciwko dream teamu Conegliano półtorej godziny później, nie zdobędą w niesamowicie ciężkiej konfrontacji z drużyną Anny Wołosz punktu, czyli nie wygrają dwóch setów, wówczas o tym kto - Rysice czy Allianz MTV - zajmie drugie miejsce zadecyduje bilans setów. Sytuacja ekipy trenera Stephana Antigi jest jasna i bardzo trudna zarazem.

Gdyby jednak nie wyszło rzeszowiankom z drugim miejscem w grupie, to jest jeszcze jedna szansa na baraże. Mianowicie, zagra w nich pięć zespołów, które zajmą drugie miejsca w pięciu grupach oraz jedna drużyna z trzeciej pozycji z najlepszym bilansem. Pozostałe ekipy, które zakończą fazę grupową jako trzecie, będą rywalizowały w Pucharze CEV.

W pierwszym meczu w Rzeszowie Conegliano zwyciężyło 3:1. Włoszki wygrały wysoko dwa pierwsze sety. W trzecim dominowały rzeszowianki. Czwarty rozstrzygnął się na przewagi. Szczęście było blisko, może w końcu dziś się uśmiechnie w dalekiej Italii. Conegliano idzie przez wszystkie ligi jak burza.

Jak wyliczyli statystycy dzisiejszy przeciwnik rzeszowianek wygrał 24 mecze z rzędu. W ostatniej kolejce Serie A pokonał 3:2 Reale Mutua Fenera Chieri. Rysice 2:3 przegrały z Chemikiem Police. Rzeszowianki poleciały wczoraj do Włoch czarterem razem z siatkarzami Asseco Resovii, którzy jutro zmierzą się Itasem Trentino.

Transmisja z meczu Rysic w Polsacie Sport Extra.