PGE Stal Mielec zagrała sparing z Apklan Resovią. O wyniku zdecydowała druga połowa

Kuba Zegarliński
Materiały prasowe
W sparingu Apklan Resovia uległa w Mielcu PGE Stali 3:2. Bramki dla Pasiaków zdobywali: Daniel Świderski oraz Sebastian Zalepa. Z kolei wśród mielczan na listę strzelców wpisali się: Grzegorz Tomasiewicz, Wojciech Lisowski i Bartosz Nowak.

Trener Stali Mielec Dariusz Marzec nie tworzył wzorem meczów ligowych jednego, najmocniejszego składu, lecz rozbił swoje najważniejsze ogniwa na dwie jedenastki.

I tak w pierwszej połowie na boisku mieliśmy Grzegorza Tomasiewicza, Szymona Stasika, Damiana Primela czy Mateusza Żyro, zaś w drugiej Andreję Prokicia, Bartosza Nowaka oraz Macieja Domańskiego.

W pierwszej połowie to przyjezdni z Rzeszowa byli lepsi. Prowadzili 2:1, ale stworzyli sobie sytuację na co najmniej jednego gola więcej. Resoviaków na prowadzenie wyprowadził Daniel Świderski, a na 2:1 strzelił ex-mielczanin Sebastian Zalepa. Gole gości przedzieliło trafienie z rzutu karnego Grzegorza Tomasiewicza.

W drugiej połowie lepiej prezentowali się już mielczanie. Gola wyrównującego zdobył Wojciech Lisowski, który zaskoczył bramkarza Resovii strzałem z rzutu wolnego. Bramkę dającą zwycięstwo zdobył dla PGE Stali Bartosz Nowak.

PGE Stal Mielec – Apklan Resovia 3:2 (1:2)

Bramki: 0:1, Świderski 21, 1:1 Tomasiewicz 31 z karnego, 1:2 Zalepa 43, 2:2 Lisowski 70, 3:2 Nowak 73.

Ernest Kasia, prezes KS Wiązownica: Nie liczyłem pieniędzy wydanych na klub [STADION]