PGE Vive Kielce pokazało moc w Mielcu. SPR Stal odebrała lekcję [ZDJĘCIA]

Kuba Zegarliński
SPR Stal Mielec nie miała za wiele do powiedzenia w meczu z PGE Vive Kielce.
SPR Stal Mielec nie miała za wiele do powiedzenia w meczu z PGE Vive Kielce. Kuba Zegarliński
Nie było niespodzianki w meczu otwierającym 4. serię spotkań PGNiG Superligi. SPR Stal Mielec przegrała wysoko u siebie z PGE Vive Kielce.

Od początku spotkania było widać, że drużyna mistrza Polski traktuje poważnie mecz w Mielcu. Wystarczył już rzut oka na wyjściową siódemkę kielczan, by zdać sobie sprawę, że SPR Stal czeka ekstremalnie ciężka przeprawa. Mecz od początku do końca przebiegał pod dyktando przyjezdnych, którzy już po kilku minutach zbudowali sobie ośmiobramkową przewagę. Do przerwy podopieczni Talanta Dujszebajewa prowadzili 19:10. W drugiej połowie przewaga jeszcze się zwiększyła i mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem kielczan w stosunku 39:22.

- W wielu aspektach nie mieliśmy nic do powiedzenia, ale wyciągamy wnioski i będziemy szukać pozytywów - powiedział po meczu trener Stali Tomasz Sondej.

SPR Stal Mielec - PGE Vive Kielce 22:39 (10:19)

SPR Stal: Wiśniewski, Lipka - Wilk 3 (1 k.), Krępa 2, Janyst 2 (1 k.), Skuciński 2, Mochocki 4, Kłoda, Sarajlić 3, Basiak 1, Kawka 1, Cuzić 1, Wojkowski, Ćwięka. Trenerzy: Krzysztof Lipka i Tomasz Sondej.

PGE Vive: Szmal, Ivić - Jurecki 4, Bis 2, Dujszebajew 2, Kus 1, Aguinagalde 4, Bielecki 4 (1 k.), Jachlewski 1, Strlek 5, Janc 5 (1 k.), Jurkiewicz 2, Mamić 1, Djukić 6 (1 k.), Zorman 2. Trener: Talant Dujszebajew.

Kary: 4 i 10 min. Sędziowali Młyński (Zwoleń) i Puszkarski (Zamość). Widzów 299.

Magazyn Sportowy24. Świerczewski: Z "dziką" Armenią może być trudniej niż z Czarnogórą