PGNiG Superliga Kobiet. Eurobud JKS Jarosław przegrał z MKS Zagłębie Lubin 22:30

Artur Bżdżoła
Po niespełna miesięcznej przerwie jarosławianki chciały postawić się faworyzowanemu zespołowi z Lubina i sprawić niespodziankę, lecz ich plany szybko zostały zweryfikowane.

Pierwsze dwie akcje to dwie skuteczne obrony bramkarek obu klubów. Pierwszą bramkę w meczu zdobyła Julia Pietras. Odpowiedź przyjezdnych była natychmiastowa. Następnie lubinianki zdobyły trzy gole a jarosławianki żadnego. Po kilku minutach gospodynie zdołały rzucić dwie bramki i zbliżyć się do rywalek na jedno trafienie. Mecz był wyrównany przez pewien okres czasu, po czym Zagłębie zbudowało sobie przewagę, której nie oddało już do końca pojedynku. W 15. minucie przyjezdne prowadziły 5:10. Dzięki szybkim akcjom i przechwytom Zagłębie rzucało kolejne bramki. W dodatku jarosławianki popełniały proste błędy i na przerwę zawodniczki Bożeny Karkut schodziły z przewagą siedmiu trafień.

Na początku drugiej odsłony obie ekipy zdobyły po jednej bramce, po czym nastąpił okres gry bez skutecznego ataku. Niemoc przerwała Aleksandra Zimny, rzucając w krótkim odstępie czasu dwie bardzo podobne do siebie bramki. Rywalki nie były dłużne i odgryzały się. Gospodynie z upływem czasu stawiały wszystko na jedną kartę, wycofywały bramkarkę. Raz straciły piłkę co skrzętnie wykorzystała bramkarka gości rzucając ładną bramkę. Podopieczne Reidara Moistada nie załamywały się i zdołały zmniejszyć dystans do rywalek na pięć bramek. Pięć minut przed końcem o czas poprosiła trenerka Zagłębia. Jej zawodniczki wróciły na parkiet zmotywowane i zdołały zwiększyć przewagę do ośmiu trafień, które utrzymały się do samego końca.

Eurobud JKS Jarosław - MKS Zagłębie Lubin 22:30 (9:16)

JKS: Szczurek, Ciąćka, Matuszczyk 3, Mikosz 1, Nestsiaruk 2, Pietras 5, Zimny 6, Kozimur 3, Parandii 2, Guziewicz, Donets, Żukowska, Strózik, Szymborska. Trener Reidar Moistad.

Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz 1, Grzyb 1, Górna 6, Drabik 3, Galińska 5, Zawistowska 1, Kochaniak 6, Machado Matieli 3, Świerżewska, , Stanisławczyk, Hartman, Kurdzielewicz, Noga, Belmas, Milojević. Trener Bożena Karkut.