PGNiG Superliga kobiet. Zagłębie Lubin pokonało Eurobud JKS Jarosław. Lider nie pozostawił złudzeń

Eurobud JKS Jarosław (szare koszulki) przegrał w Lubinie z Zagłębiem.
Eurobud JKS Jarosław (szare koszulki) przegrał w Lubinie z Zagłębiem. Materiały prasowe Superligi
Ekipa z Jarosławia do Lubina pojechała w okrojonym składzie (zabrakło Sylwii Matuszczyk, Olesii Donets, Aleksandry Szymborskiej i Martyna Żukowskiej). Trener Moistad miał do dyspozycji tylko dziesięć zawodniczek. Jeszcze przed meczem jasne było, że o korzystny rezultat będzie bardzo ciężko i niestety Eurobud nie za wiele miał do powiedzenia w starciu z liderem kobiecej Superligi.

Mecz zaczął się wyśmienicie dla gospodyń, które po czterech minutach prowadziły już 4:0. Drużyna Eurobudu odpowiedziała dwoma trafieniami Katarzyny Kozimur i Aleksandry Zimny. Kolejne minuty były już wyrównane. Drużyny na przemian trafiały do siatki. Od trzynastej minuty kolejną serią popisały się miejscowe, które zdobyły trzy bramki z rzędu, zaś między dziewiętnastą a dwudziestą drugą minutą dołożyły dwa kolejne trafienia pod rząd. Eurobud wykorzystał grę w przewadze i odpowiedział trafieniami Kingi Strózik i Katarzyny Kozimur co pozwoliło zawodniczkom z Jarosławia zniwelować straty znów do czterech bramek. W końcówce Zagłębie nie wykorzystało rzutu karnego, zaś Eurobud nie potrafił zdobyć bramki mimo trzech prób.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch trafień gospodyń, jednak zespół z Podkarpacia odpowiedział tym samym i przewaga Zagłębie wróciła z powrotem do pięciu goli. Z biegiem minut gospodynie zaczęły wykorzystywać fakt, że Eurobud zaczął opadać z sił i zaczęły powiększać swoją przewagę, nie pozwalając rywalkom złapać oddechu. W 49 minucie, po bramce Karoliny Kochaniak, miejscowe osiągnęły najwyższą przewagę w meczu - 28:18. W końcowych minutach sztab szkoleniowy miejscowych dał pograć zmienniczkom, co wykorzystały podopieczne trenera Moistada, rzucając cztery bramki z rzędu, niwelując straty do sześciu trafień. Ostatnie słowa jednak należało do Zagłębia. Miejscowe rzuciły dwie bramki w odstępie kilkunastu sekund i zaksięgowały wygraną różnicą ośmiu bramek. Było to piąte zwycięstwo Zagłębia na pięć rozegranych meczów w styczniu tego roku.

– Był to dla nas trudny mecz. Zagłębie jak zawsze postawiło trudne warunki. Gratulujemy wygraną. My chciałyśmy przećwiczyć dziś kilka zagrywek, które przydadzą nam się w dalszej części rozgrywek. Dziś na pewno możemy mieć pretensje do naszej gry obronnej i ten element będziemy musiały na pewno poprawić – mówiła po meczu Valentina Nestsiaruk, rozgrywająca Eurobudu.

Z kolei Patrycja Świerzewska (MVP spotkania), rozgrywająca Zagłębia, podkreśliła dobrą skuteczność zespołu gospodarzy – Spodziewałyśmy się trudnego spotkania, wiedziałyśmy, że będzie to zupełnie inny mecz niż ten wyjazdowy w Jarosławiu. JKS zagrał dużo lepiej niż u siebie, postawił nam mocne warunki. My byłyśmy dziś skuteczne z każdej pozycji i to zadecydowało o naszej wygranej.

Zagłębie Lubin - Eurobud JKS Jarosław 32:24 (18:13)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Stanisławczyk 3, Grzyb 5, Hartman, Kurdzielewicz, Górna 6, Drabik 5, Galińska, Zawistowska, Kochaniak 2, Matieli 2, Noga 1, Belmas 1, Świerżewska 7, Milojević. Trener Bożena Karkut.

Eurobud JKS: Szczurek, Ciąćka – Guziewicz 1, Mikosz 2, Nestsiaruk 3, Pietras 2, Zimny 5, Strózik 2, Parandi 1, Kozimur 8. Trener Reidar Moistad.

Sędziowali: Jarlecki i Łabuń (Szczecin)

Kary: 8 i 2 min.