PGNiG Superliga. Szczypiorniści Stali wygrali pierwszy mecz w Pucharze Ligi

Kuba Zegarliński
Bartosz Frydrych
Mielczanie wygrywając w Lubinie sprawili nie małą niespodziankę. Nie chodzi nawet o to, że Zagłębie to dla Stali niewygodny rywal (trzy porażki z rzędu) ale przede wszystkim o katastrofalną sytuację kadrową w ekipie prowadzonej przez Krzysztofa Lipkę i Tomasza Sondeja.

Dość powiedzieć, że do Lubina pojechało tylko dwóch nominalnych rozgrywających - Sergiej Demntiew i Michał Krygowski. Mielczanie jednak wbrew wszystkim przeciwnościom znów pokazali charakter i pokonali drużynę prowadzoną przez Pawła Nocha.

Zwycięstwo odniesione w Lubinie to w ogromnej mierze zasługa świetnego występu kwartetu: Wilk, Dementiew, Krupa oraz Lipka. Ten ostatni w pierwszej połowie wręcz zamurował bramkę, zaś pozostała trójka była bezlitosna do bramkarza przeciwników.

Do przerwy Stal prowadziła 17:13 co było niemałą niespodzianką. Jednak kibice zgromadzeni w lubińskiej hali, którzy myśleli, że to tylko chwilowy stan, w drugiej części gry musieli się srogo zawieść. Mielczanie co prawda na niespełna kwadrans przed końcem roztrwonili przewagę, ale od czego w bramce mają takiego fachowca jak Krzysztof Lipka. Doświadczony golkiper zaliczył kilka świetnych interwencji, zaś w ofensywie ponownie przebudzili się skrzydłowi Krupa i Wilk. Ostatecznie, mimo rozpaczliwej pogoni Zagłębia w końcówce, Stal wygrała i odniosła tym samym pierwsze zwycięstwo w Pucharze Ligi.

- Nie tak wyobrażaliśmy sobie zakończenie sezonu. Ciężko coś powiedzieć po takim meczu. Dzisiaj gra nam się nie układała, ale pojedziemy do Szczecina i będziemy walczyć o wygraną w ostatnim meczu w sezonie - powiedział po meczu Arkadiusz Moryto z Zagłebia Lubin. Co zrozumiałe w zgoła innym nastroju był kołowy gości, Piotr Krępa. - Mimo tak wielu kontuzji udało nam się wygrać, Cieszymy się, bo na tą wygraną mocno zapracowaliśmy - stwierdził popularny „Misiek”. W sobotę Stal zagra ostatni mecz w tym sezonie.

W INNYCH MECZACH - półfinały: MMTS Kwidzyn - Vive Tauron Kielce 19:24 (11:12); Azoty Puławy - Orlen Wisła Płock 26:29 (14:16). Puchar Superligi: Meble Wójcik Elbląg - Pogoń Szczecin 25:28 (13:15); Legionowo - Piotrkowianin 37:36 (13:14); Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 27:26 (19:12). Mecz NMC Górnik Zabrze - Chrobry Głogów odbędzie się w poniedziałek.

Zagłębie Lubin - Stal Mielec 29:31 (13:17)

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz - Stankiewicz 5, Przysiek, Kużdeba 2, Mrozowicz 5, Pawlaczyk 3, Szymyślik 2, Czuwara 3, Wolski 2, Gudz, Bartczak 4, Pietruszko, Moryto 3. Trener: Paweł Noch.

Stal: Wiśniewski, Lipka - Wilk 7, Krępa 3, Janyst 4, Kłoda 1, Kubisztal 1, Dementev 5, Basiak, Krygowski, Chodara 2, Krupa 7, Ćwięka. Trenerzy: Tomasz Sondej i Krzysztof Lipka.

Kary: 10 i 2 min. Sędziowie: Marciniak - Radziszewski (obaj Wolsztyn).