PGNiG Superliga. Szósty mecz i piąta porażka. SPR Stal Mielec tym razem nie dała rady Chrobremu Głogów [RELACJA]

Kuba Zegarliński
Bartosz Kowalczyk (przy piłce) znów był najlepszym zawodnikiem SPR Stali Mielec. To jednak było za mało na bardzo dobrze dysponowanego Chrobrego Głogów. Kuba Zegarliński
Przed meczem pisaliśmy, że Chrobry to jeden z nielicznych zespołów w lidze, który w ostatnich latach miał negatywny bilans w starciach ze Stalą. Niestety, głogowianie przerwali w sobotę ten niekorzystny dla nich trend. Podopiecznym trenerów Lipki i Sondeja nie pomogła świetna postawa Bartosza Kowalczyka. Młody rozgrywający rzucił aż jedenaście bramek.

Chrobry i Stal do spotkania przystępowały mając po jednym zwycięstwie na swoim koncie. Goście odnieśli je w pierwszej kolejce trwającego sezonu, zaś mielczanie w ostatniej serii gier, kiedy to pokonali u siebie Zagłębie Lubin.

Nie było też tajemnicą, że ekipa z Dolnego Śląska ma ostatnimi czasy problemy ze skutecznością, lecz w sobotę syndrom ten bardziej dał się we znaki gospodarzom, którzy po kilku minutach przegrywali 1:5.

“Czeczeńcy” bardzo szybko się jednak obudzili, a sygnał do ataku dał Bartosz Kowalczyk dzięki czemu w 17. minucie Stal zdołała wyrównać, lecz na prowadzenie niestety nie wyszła. Ostatecznie pierwszą odsłonę spotkania oba zespoły zakończyły remisem po 15.

Nie udało się pójść za ciosem. W ubiegłym tygodniu SPR Stal Mielec cieszyła się z pierwszej ligowej wygranej w tym sezonie, a teraz znów musiała przełknąć gorycz porażki. Lepsi od podopiecznych Tomasz Sondeja i Krzysztofa Lipki okazali się być zawodnicy Chrobry Głogów.SPR Stal Mielec - Chrobry Głogów 24:30 (15:15) Kryzys Bayernu trwa. Monachijczycy przegrali 0:3 z Borussią M'Gladbach i spadli na piąte miejsce w tabeli ligowej

Nie udało się pójść za ciosem. Chrobry Głogów zdecydowanie l...

Drugą połowę podopieczni Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja ponownie zaczęli niezbyt udanie i na osiem bramek rywala odpowiedzieli tylko trzema. Był to moment kluczowy w całym meczu, gdyż Chrobry wypracowanej przewagi nie oddał już do końca.

Miejscowym nie pomogła nawet świetna postawa Bartosza Kowalczyka, który z całym spotkaniu zdobył 11 bramek.

Ostatecznie głogowianie zwyciężyli w Mielcu 30:24 i zainkasowali bezcenne 3 punkty, w czym bardzo duża zasługa bramkarza Chrobrego, a jednocześnie MVP spotkania – Rafała Stachery.

SPR Stal Mielec – Chrobry Głogów 24:30 (15:15)

Stal: Wiśniewski (12/32 – 38 proc.), Lipka (2/12 – 17 proc.) – Cuzić, Ćwięka 2, Kowalczyk 11, Miedziński, Mochocki, Rutkowski 1, Sarajlić 3, Wypych, Krupa 3, Skuciński, Wilk 1, Grzegorek 1, Krępa 2, Pawłowski.