PGNiG Superliga. Zagłębie Lubin - PGE Stal Mielec 29:26

łuk
Kuba Zegarliński
PGE Stal Mielec, która ma nóż na gardle w Superlidze piłkarzy ręcznych, przegrała z Zagłębiem Lubin 26:29.

Od początku drugiej płowy gospodarze rzucili się do odrabiania strat i trzy minuty po wznowieniu gry był już remis. W 40. min podopieczni Pawła Nocha odzyskali prowadzenie. Kolejne udane interwencje Patryka Małeckiego, dobra gra w obronie sprawiły, że miedziowi przez pierwszy kwadrans drugiej połowy stracili tylko trzy bramki. PGE Stal robiła co mogła, ale lublinianie złapali wiatr w żagle i utrzymywali 3-4 bramkową przewagę do końca spotakania.

MKS Zagłębie Lubin – PGE Stal Mielec 29:26 (11:14)

Zagłębie: Małecki, Shamrylo, Skrzyniarz – Stankiewicz 3, Gumiński 8, Przysiek 3, Kużdeba 3, Marciniak, Macharashvili, Szymyślik 4, Wolski, Gudz , Czuwara 1, Bartczak, Dżono 7, Pietruszko.

PGE Stal: Nikolić, Lipka – Krępa, Janyst 8, Wypych, Gasin Michał, Gasin Piotr, Kłoda 2, Kirilenko 2, Dementiew 9, Kawka, Krygowski, Krzysztofik 1, Chodara 4.

Sędziowie: Andrzej Gratunik, Mariusz Wołowicz. Widzów: 580.