Piast Tuczempy przegrał z Igloopolem w Dębicy

Miłosz Bieniaszewski
Łukasz Solski
W zaległym meczu 8. kolejki podkarpackiej 4 ligi Igloopol Dębica pokonał Piast Tuczempy 2:1.

Mecz toczył się w dosyć trudnych warunkach, bo przy wciąż padającym deszczu. Mógł się jednak podobać, a jego ozdobą była piękna bramka Piotra Syguły. - Przymierzył z ok. 25 metrów i bramkarz był bez szans - mówi Bartosz Zołotar, trener "Morsów". - Ogólnie dobrze weszliśmy w ten mecz i mieliśmy jeszcze kilka sytuacji w pierwszej połowie - dodał.

Gospodarze dali się jednak zaskoczyć i po wrzutce Bartłomieja Raby wyrównał Hubert Wiącek. Piast, który na razie rozczarowuje chciał walczyć o pełną pulę i po przerwie zaatakował. - Większość czasu spędzaliśmy na połowie rywala, ale nie mogliśmy się przebić przez jego defensywę - mówi Marek Strawa, trener Piasta, który może sobie powiedzieć, że jak nie idzie, to nie idzie. Wydawało się bowiem, że kwestią czasu jest bramka dla jego drużyny, a gola zdobyli miejscowi. Fatalnie zachował się Waldemar Jaroch, który wybijając piłkę trafił w Przemysława Nalepkę, a futbolówka wpadła do bramki. Przyjezdni do końca starali się uratować przynajmniej punk, ale nie znaleźli sposobu na dębiczan. - Zagraliśmy bardzo solidnie w defensywie. Muszę jednak przyznać, że jestem zaskoczony tak niską pozycją Piasta. Jest kwestią czasu, kiedy zaczną punktować - zakończył Bartosz Zołotar.

Po tej wygranej Igloopol Dębica awansował na 7 miejsce w tabeli. Piast Tuczempy jest dwunasty.

Igloopol Dębica – Piast Tuczempy 2:1 (1:1)

Bramki: Syguła 1:0 32, 1:1 Wiącek 42-głową, 2:1 P. Nalepka 61.

Igloopol: Psioda 7 – Darłak 6, T. Nalepka 7, Lamparty 7, D. Rokita 7 – K. Rokita 7, Syguła 7 (90 Łapa), Machnik 6 (70 Stefanik ż), Janus 6 (80 S. Smagacz), Sasak 5 (60 Draguła ż) – P. Nalepka 6 (65 A. Brzostowski). Trener Bartosz Zołotar.

Piast: P. Strawa 7 – Salwach 5 (80 Tarnawski), Jaroch 4, Noga 6, Pasaj 6 (80 Czub) – Raba 7, Karkowski 7, Wota ż 5 (46 Broda 4), Aab ż 5 (73 Gołębiowski) – Wiącek 6 (55 Kubas ż 5). Trener Marek Strawa.

Sędziował Wolan 8 (Tarnobrzeg). Widzów 150.

Magazyn Sportowy24. Świerczewski: Z "dziką" Armenią może być trudniej niż z Czarnogórą