Pięć setów w Mielcu w starciu beniaminka z mistrzem Polski. ITA Tools Stal walczy z każdym. Ma cenny punkt

bum
Łodzianki nie spodziewały się, że mielczanki postawią im tak wysokie wymagania
Łodzianki nie spodziewały się, że mielczanki postawią im tak wysokie wymagania Anna Jajkiewicz
ITA Tools Stal Mielc, beniaminek ekstraklasy przegrywał ŁKS-em Commercecon Łódź, mistrzem Polski w setach 0:1 i 1:2. W czwartym był górą i doprowadził do tie-breaka. W nim triumfowały grające w pełnym składzie łodzianki. Wywalczony cenny punkt z takim przeciwnikiem ma duże znaczenie. MVP została wybrana Valentina Diouf.

Pierwszy set praktycznie bez historii dla mistrzyń Polski. Łodzianki, choć występowały w przemeblowanym składzie wygrały inauguracyjną partię łatwo. ITA TOOLS Stal była lepsza od początku drugiego seta, prowadziła pięcioma, sześcioma punktami (13:7, 15:9,19:14). Wygrała 25:19, a ostatni atak skończyła Emilia Mucha.

W trzeciej partii ŁKS Commercecon prowadził 19:15 i 24:20, Stal goniła faworyzowane rywalki. Nie dała rady; przegrała 23:25.
W czwartej mielczanki postawiły na swoim. Przeważały 7:3, 15:10 i 19:16, na boisku pojawiły się Aleksandra Gryka i Kamila Witkowska, ale gospodynie nie dały sobie odebrać wygranej doprowadzając do tie-breaka. Swój stempel na zwycięstwie postawiła atakiem debiutująca w Stali Jovana Janković.

Tie-break od początku toczył się po myśli łódzkich „Wiewiór”. PO zagrywce Dudek łodzianki przeważały 5:1. Po ataku Amandy Campos buło 8:3. Mielczanki nieco zmniejszyły straty, ale kiedy Aleksandra Dudek znów punktowała w ataku (`12:7), sytuacja stawała się coraz trudniejsza, zwłaszcza, że rywalki nie spuszczały z tonu. Mecz zamknęła blokiem Kamila Witkowska.

ŁKS awansował na trzecią pozycję w tabeli, Stal umocniła się na dziesiątej. 9 lutego o 20.30 mielczanki zagrają w Kaliszu z Energą. To pojedynek z programu 19. kolejki. Do końca sezonu zasadniczego pozostały już tylko cztery rundy.

ITA Tools Stal Mielec - ŁKS Commercecon Łódź 2:3 (16:25, 25:19, 23:25, 25:20, 8:15)

Stal: Kucharska 6, Gierszewska 18, Mucha 21, Bałucka 5, Kubacka 12, Bryda 4, Pancewicz (libero) oraz Łyduch (libero), Janković 4, Dyduła 1, Walczak. Trener Mateusz Grabda.

ŁKS: Stefanik 3, Zaborowska 5, Dudek 24, Diouf 23, Alagierska-Szczepaniak 8, Piasecka 12, Drabek (libero) oraz Maj-Erwardt (libero), Gryka 4, Witkowska 3, Hryshchuk 1, Rattzke Campos 3. Trener Alessandro Chiappini.

Sędziowali: Robert Nowicki i Marek Krupski. MVP: Valentina Diouf. Widzów: 1720.