Pięcioro nielegalnych imigrantów z Mongolii zatrzymanych w...

  Pięcioro nielegalnych imigrantów z Mongolii zatrzymanych w Bieszczadach. Szli w 15-stopniowym mrozie [ZDJĘCIA]

  Norbert Ziętal, BiOSG

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Nielegalni imigranci z Mongolii przekraczali zieloną, polsko - ukraińską granicę w Bieszczadach, przy 15-stopniowym mrozie.
  1/4
  przejdź do galerii

  Nielegalni imigranci z Mongolii przekraczali zieloną, polsko - ukraińską granicę w Bieszczadach, przy 15-stopniowym mrozie. ©Archiwum BiOSG

  Pięcioro nielegalnych imigrantów z Mongolii zatrzymanych w Bieszczadach. Wśród nich dwie kobiety i trzech mężczyzn w wieku 26 do 48 lat. Strażnicy graniczni zatrzymali również czterech organizatorów nielegalnego przerzutu ludzi przez granicę.
  Grupa nielegalnych imigrantów została zatrzymana w okolicach miejscowości Bandrów w powiecie bieszczadzkim. To dwie kobiety oraz trzech mężczyzn w wieku 26 do 48 lat. Przemiszczali się pieszo z Ukrainy do Polski. Do zatrzymania doszło w sobotę w nocy, średnia temperatura w Bieszczadach spadła wtedy do 15 stopni Celsjusza poniżej zera.

  - W związku z podejrzeniem, iż jedna z kobiet ma odmrożone stopy, funkcjonariusze natychmiast udzielili jej pierwszej pomocy, a następnie przewieźli do szpitala - informuje mjr Elżbieta Pikor, rzecznik Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

  Kilka minut po zatrzymaniu grupy imigrantów, w tej samej okolicy inne partole SG zatrzymały dwa pojazdy, na holenderskich oraz francuskich numerach rejestracyjnych. W toyocie na holenderskich numerach podróżowało dwóch Holendrów, natomiast w fordzie zarejestrowanym we Francji podróżował obywatel Francji oraz obywatel Mongolii.

  Zobacz galerię

  W trakcie działań, strażnicy graniczni szybko potwierdzili, że kontrolowane osoby mają bezpośredni związek z ujawnionymi wcześniej imigrantami. Zadaniem ich miało być przewiezienie grupy w głąb Europy.

  Nielegalni imigranci usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa, do czego się przyznali. Cudzoziemcom wyznaczono karę 3 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, a następnie w ramach readmisji przekazano ich z powrotem na Ukrainę.

  Czterech organizatorów przerzutu imigrantów dwóch Holendrów, Francuz oraz Mongoł usłyszało zarzuty popełnienia przestępstwa. Mężczyźni dobrowolnie poddali się karze pozbawienia wolności. Obywatel Holandii 9 miesięcy w zawieszeniu wykonania kary na okres próby 2 lat, obywatele Francji i Mongolii jednego roku w zawieszeniu na 3 lata.

  - W trakcie ustalania miejsca przekroczenia granicy, dynamikę akcji podniosło nieoczekiwane spotkanie strażników granicznych z naturalnym mieszkańcem Bieszczad, niedźwiedziem brunatnym. Na szczęście zwierzę spokojnie oddaliło się w głąb lasu - informuje mjr Pikor.

  W tym roku na polsko-ukraińskiej granicy państwowej, funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już ponad 20 grup nielegalnych migrantów, którzy zmierzali do Zachodniej Europy. Dominują obywatele Wietnamu, Turcji, Iraku, Syrii, Indii oraz Iranu.  ZOBACZ TEŻ: Na czas szczytu klimatycznego w Katowicach powrócą kontrole graniczne

  Źródło: TVN 24

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.nowiny24.pl

  Jak się żyje w Bieszczadach

  Polecamy

  Nabór do konkursu na Młodzieżową Nagrodę Karola Wielkiego

  Nabór do konkursu na Młodzieżową Nagrodę Karola Wielkiego

  Zrób sobie prezent na Walentynki! Weź udział w loterii Nowin i wygraj mieszkanie

  Zrób sobie prezent na Walentynki! Weź udział w loterii Nowin i wygraj mieszkanie

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Zobacz, gdzie dobrze zjeść w Rzeszowie

  Zobacz, gdzie dobrze zjeść w Rzeszowie

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej