Piękny ślub znanego siatkarza Mateusza Bieńka w Bazylice Katedralnej w Kielcach. Były gwiazdy reprezentacji Polski [WIDEO, ZDJĘCIA]

red

Wideo

Udostępnij:
W Bazylice Katedralnej w Kielcach odbył się ślub znanego siatkarza, reprezentanta Polski Mateusza Bieńka, który przez trzy lata grał reprezentował barwy kieleckiego zespołu i wybranki jego serca - kielczanki Marty. W pięknej uroczystości wzięli udział znani siatkarze, między innymi Bartosz Kurek, Piotr Nowakowski, Aleksander Śliwka.

Mszę odprawił i sakramentu ślubu udzielił Mateuszowi i Marcie ksiądz Tomasz Świerczyński z Bazyliki Katedralnej w Kielcach. Na ślubie pojawiła się cała plejada gwiazd polskiej siatkówki, które razem z Mateuszem przebywają na zgrupowaniu reprezentacji w Spale na czele z jej kapitanem Michałem Kubiakiem. Był również między innymi Bartosz Kurek, Paweł Zatorski, Piotr Nowakowski, Fabian Drzyzga, Dawid Konarski, Artur Szalpuk, Damian Wojtaszek, Łukasz Kaczmarek, Grzegorz Łomacz i Kacper Piechocki oraz luksemburski siatkarz polskiego pochodzenia Kamil Rychlicki.

Na ślubie spotkaliśmy również Mateusza Grabdę, kielczanina, drugiego szkoleniowca reprezentacji Polski siatkarzy do 19 lat. - To niezwykle ważny dzień w życiu Mateusza. Znamy się kilka ładnych lat. Wprawdzie już nie pracujemy razem, ale sentyment jest duży. Bardzo dobrze wspominam współpracę z Mateuszem. Zawsze miły, uśmiechnięty. Daleko już zaszedł w sporcie, a myślę, że zajdzie jeszcze dalej. Mam nadzieję, że dziś będzie się dobrze bawił na weselu i na chwilę zapomni o tych siatkarskich rytuałach. Dla każdego sportowca rodzina jest najważniejsza. To co robimy na co dzień, robimy dla najbliższych - żony, dzieciaków. Myślę, że to będzie fajny krok na drodze Mateusza, żeby uczynić swoje życie jeszcze bardziej wartościowe - powiedział Mateusz Grabda, który na ślubie w katedrze był z żoną Małgorzatą Główką, wokalistką zespołu Camasutra. Mateusz Grabda wcześniej był trenerem Farta Kielce, w której przez trzy lata Mateusz Bieniek występował. i Buskowianki Kielce.

Mateusz Bieniek to utytułowany polski siatkarz, reprezentant kraju. Gra na pozycji środkowego. Od sezonu 2020/2021 występuje w drużynie PGE Skra Bełchatów, wcześniej grał między innymi w Effectorze Kielce. Podczas pobytu w Kielcach poznał Martę, obecnie już swoją żonę.

Dodaj ogłoszenie