Pierwsza wygrana Stalówki w sezonie. Rozgromili rezerwy TBV Startu Lublin

Grzegorz Lipiec
Dawid Zaguła (z piłką) i Stal Stalowa Wola mają pierwszą ligową wygraną na koncie. Łukasz Solski
Koszykarze drugoligowej Stali Stalowa Wola odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo w Lublinie. Trener Bogdan Pamuła może być zadowolony ze swoich podopiecznych.

(Źródło:vivi24)

TBV Start II Lublin - Stal Stalowa Wola 45:82 (10:16, 11:23, 13:16, 11:27)

Start II: Uniłowski 11, Piliszczuk 8 (1x3), Targosz 7 (1x3), Łoś 5, Breś 5, Matysek 3, Samborski 3, Kazimirowski 3 (1x3), Szyszkowski, Gałka, Mitrut, Grzegorczyk.
Stal: Łabuda 18 (6x3), Konieczny 16 (4x3), Zaguła 12, Kaczmarski 9, Tabor 8, Pogoda 7, Buczek 4, Bandyga 4 (8 zb.), Partyka 2, Nowak 2, Pietras.

Po dwóch porażkach w dwóch pierwszych spotkaniach o ligowe punkty Stal Stalowa Wola ma wreszcie komplet "oczek". Miejscowi byli na prowadzeniu tylko przez 2 minuty 24 sekundy pierwszej kwarty. Potem zielono-czarni konsekwentnie rozbijali defensywę rezerw Startu. Lublinianie byli bezradni i rzucali ze skutecznością 28 procent. Świetnie prezentował się Mateusz Łabuda, który rzucił 18 punktów, trafił 6 rzutów za trzy punkty. Wtórowali mu Sylwester Konieczny - 16 punktów, Dawid Zaguła - 12 punktów. Marcin Bandyga zaliczył 8 zbiórek i był wiodącą postacią w walce pod tablicami. Swoje minuty miał także Damian Pogoda. Popis Stalówki miał miejsce w drugiej kwarcie. Wtedy szybko nasza drużyna zbudowała bezpieczną przewagę. Trener Pamuła mógł dać zagrać wszystkim zawodnikom z kadry meczowej. Ostatecznie rezerwy Startu zostały rozbite aż 37 punktami.

W następnej kolejce Stal zagra na wyjeździe z ŁKS-em Szkołą Gortata Łódź - 14 października, o godzinie 17.

Materiał oryginalny: Pierwsza wygrana Stalówki w sezonie. Rozgromili rezerwy TBV Startu Lublin - Echo Dnia Podkarpackie