Piłka nożna II liga: Resovia przegrała z Sokołem

Jesienią Resovia pokonała Sokoła 2-0. W rewanżu górą byli rywale.
Jesienią Resovia pokonała Sokoła 2-0. W rewanżu górą byli rywale. Krzysztof Kapica
Piłkarze Resovii schodzili z boiska ze spuszczonymi głowami, bo w Aleksandrowie Łódzkim nieoczekiwanie przegrali z Sokołem 0-1 i tym samym zrobili krok w tył na swej drodze do I ligi.

Nasz zespół trafił na przeciwnika walczącego o życie, do tego zagrał z nim w niewygodnym momencie - właśnie w sobotę na ławce trenerskiej drużyny z Aleksandrowa debiutował Bogdan Jóźwiak, były gracz Widzewa Łódź.
Resovia miała chwilami zdecydowaną przewagę i mogła otworzyć wynik. Blisko gola W I połowie był Jarosław Piątkowski, znalazł się sam przed bramkarzem, ale ten zdołał wygarnąć piłkę spod nóg naszego skrzydłowego. Z dystansu przed przerwą celował Kamil Walaszczyk i pomylił się niewiele. Raz blisko szczęścia był Piotr Chlipała. Resovia atakowała na różne sposoby, ale cofnięci gospodarze zawsze wychodzili z opresji.
Zaraz na początku II połowy nasz zespół dał się zaskoczyć i znalazł się w na minusie. W 50. minucie mógł być remis, ale przymiarkę Dariusza Kantora z linii bramkowej wybił obrońca. Resovia szukała bramki, ale grała niedokładnie, nerwowo. W 78. min nasi domagali się karnego po faulu na Chlipale. Arbiter nie dmuchnął w gwizdek. W końcówce rzeszowianie wychodzili ze skóry, pod pole karne wędrował Kozubek, ale wynik nie chciał się zmienić.

SOKÓŁ ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI - RESOVIA 1-0 (0-0)
1-0 Woźniczak (48)
SOKÓŁ: Chachuła - Woźniczak, Słyścio, Noga, Tarkowski - Świętosławski, Turek (77. Kukieła), Obi (81. Karp), Bartos - Okanu, Jałocha
RESOVIA: Pietryka - Turczyn, Kozubek, Bogacz, Siedlarz - Piątkowski (58. Łanucha), Walaszczyk, Zawiślan - Hajduk (64. Minasjan), Chlipała, Kantor (82. Domoń).
SĘDZIOWAŁ: Sawa (Chełm). ŻÓŁTE KARTKI: Obi - Chlipała, Kantor.

Obszerna relacja z notami dla zawodników i wypowiedziami w poniedziałkowych Nowinach.