Piłka nożna II liga: Stal Sandeco Rzeszów zremisowała w Suwałkach

Stalowcy pokazali, że niełatwo ich złamać. Nz.w akcji Ireneusz Gryboś.
Stalowcy pokazali, że niełatwo ich złamać. Nz.w akcji Ireneusz Gryboś. Krzysztof Kapica
Niesamowite, Stal Sandeco leżała już na łopatkach, po 30 minutach przegrywała 0:4, ale nie wyjechała z Suwałk pokonana. Zremisowała z Wigrami 4:4.

Stalowcy po 29 minutach przegrywali 0:4 i nikt nie postawiłby wtedy złamanego szeląga na to, że unikną porażki. Na szczęście jeszcze przed przerwą zdołał wstać z kolan, po dwóch golach Ireneusza Grybosia. W przerwie trener rzeszowian postanowił zagrać trójką w przodzie, zdjął z boiska słabiej dysponowanego Piotra Dudę, a w ataku pojawił się Wojciech Fabianowski.
To był manewr, który się opłacił. Po podaniu Janusza Iwanickiego swego 5 gola w sezonie zaliczył Damian Wolański (strzał z ok. 11 metrów). Później Krzysztof Hus "zrobił" karnego, Gryboś skompletował dzięki temu hat-tricka i zrobiło się 4:4.
WIGRY SUWAŁKI - STAL SANDECO RZESZÓW 4-4 (4-1)
1-0 Mikulenas (6, głową), 2-0 Mikulenas (12, karny, po faulu Wietechy), 3-0 Kowalski (23, z rzutu rożnego), 4-0 Makuszewski (29), 4-1 Gryboś (39, asysta Majdy), 4-2 Gryboś (45+2, asysta Wolańskiego), 4-3 Wolański (59, asysta Iwanickiego), 4-4 Gryboś (65, karny, po faulu na Husie)
WIGRY: Salik - Świerzbiński, Makarewicz, Bajko, Ołowniuk -Makuszewski (61. Sadowski), Kowalski (73. Radzio), Danilczyk, Statkievicius - Mikulenas, Rogoziński.
STAL: Wietecha - Solecki (66. Chałas) Rzucidło, Duda (46. Fabianowski), Hus - Krauze, Kiema (25. Orzechowski), Majda, Iwanicki - Gryboś, Wolański (86. Cieślik).
SĘDZIOWAŁ: Jacek Kikolski (Warszawa). ŻÓŁTE KARTKI: Bajko, Ołowniuk, Statkievicius - Majda, Krauze. WIDZÓW: 200.

Obszerna relacja z notami dla zawodników i wypowiedziami w poniedziałkowych Nowinach.