Piłka nożna II liga: Stal Sandeco zremisowała z liderem

Damian Wolański dwoił się i troił, ale gola nie strzelił.
Damian Wolański dwoił się i troił, ale gola nie strzelił. Krzysztof Kapica
Stalowcy nie byli gorsi od Bruk-Betu Nieciecza, lidera tabeli, mieli więcej sytuacji, mogli wygrać wyżej niż 1-0, ale musieli się zadowolić bezbramkowym remisem.

Najbliżej gola był Wojciech Krauze; już w 4.min został świetnie obsłużony przez Damiana Wolańskiego, wpadł w pole karne z prawej strony, popisał się pięknym strzałem z półwoleja, pech chciał, że trafił w poprzeczkę. W 34. minucie Wolański rwał włosy z głowy, gdy po kontrze i podaniu Ireneusza Grybosia znalazł się przed Maciejem Budką. Gol wydawał się niemal pewny, ale nasz napastnik, posłał "skórę" nad poprzeczką.
Lider, szczególnie w drugiej części, bywał często był przy piłce, ale klarownej okazji wypracować nie zdołał. Najgoręcej pod bramką gospodarzy zrobiło się, gdy wychowanek Stali Łukasz Szczoczarz zacentrował na pole bramkowe, a bliski strzału głową z paru metrów był Smółka.
Stalowcy zawzięcie atakowali, jednak zdominować przeciwnika nie zdołali.
Najbliżej złotego gola rzeszowianie znaleźli się w 66 minucie, kiedy na murawie pojawił się Wojciech Fabianowski. Napastnik Stali już pierwszym kontakcie z piłką popisał się pięknym strzałem dystansu - frunąca metr na ziemia futbolówka zmierzała do bramki obok słupka, ale ostatecznie minęła go nie z tej strony, co trzeba.
STAL SANDECO RZESZÓW - BRUK-BET NIECIECZA 0-0
STAL: Wietecha - Solecki, Duda, Rzucidło, Hus - Krauze, Orzechowski, Iwanicki, Chałas (65.Kloc) - Gryboś (79. Szala), Wolański (65. Fabianowski)
BRUK-BET: Budka - Zontek, Czarny, Cios, Wójcik - Prokop (67. Metz), Cygnar, Kot (73. Kwiek), Leśniowski (52. Szałęga) - Smółka (78.Ryguła), Szczoczarz
SĘDZIOWAŁ: Jacek Lis (Katowice). ŻÓŁTE KARTKI: Iwanicki, Chałas - Zontek. WIDZÓW: mecz bez udziału publiczności.

Obszerna relacja z notami dla zawodników i wypowiedziami w poniedziałkowych Nowinach.