Piłka nożna kobiet, 2 i 3 liga. Wygrane Sokoła Kolbuszowa Dolna, Izolatora Boguchwała i DAP-u Dębica w weekendowej kolejce

Miłosz Bieniaszewski
Dobrze zaprezentowały się piłkarki Sokoła Kolbuszowa Dolna, Izolatora Boguchwała i DAP-u Dębica w rozgrywkach 2 i 3 ligi.

2 liga

Sokółki wygrały drugi mecz z rzędu - tym razem po raz pierwszy na wyjeździe. Mecz w Białystoku cały czas był pod kontrolą zespołu z Podkarpacia. Podopieczne trenera Tomasza Grabca już w pierwszej połowie prowadziły 2:0. W końcówce miejscowe zdobyły kontaktową bramkę, ale za chwilę Klaudia Korab postawiła kropkę nad "i".

Włókniarz Białystok - Sokół Kolbuszowa Dolna 1:3 (0:2)

Bramki: Boguszewska 85 - Korab 37 i 90, Kot 42.

Sokół: Paterak - Baltazar ż, Gawrzoł ż, Wdowiak, Nowak, Motyka (46 Telega), Kot ż, Korab, Kaznecka, Jednacz, Derylak (46 Śpiewak). Trener Tomasz Grabiec.

POZOSTAŁE WYNIKI: Sparta Daleszyce - Wanda Nowa Huta 1:5; KSP Kielce - Loczki Wyszków 1:1; Rysy Bukowina Tatrzańska - Respekt Myślenice 0:9.

3 liga

Izolatki przechyliły szalę wygranej w drugiej połowie. Dzięki dwóm bramkom Anny Brzuszek zawodniczki Doroty Ślusarczyk wygrały drugi mecze w sezonie.

Izolator Boguchwała - Dąb Zabierzów Bocheński 2:0 (0:0)

Bramki: Brzuszek 65 i 90+1.

Izolator: Koman - Kazimierczak, Ciekielska, Brzuszek, Cichoń, Czarnik, Kabata, Karwat, Witalec, Zabawa, Zygmunt. Trener Dorota Ślusarczyk.

"Pomarańczki" już na samym początku spotkania zdobyły gola. Drugiego dołożyły jeszcze w końcówce i zapewniły sobie kolejne 3 punkty.

DAP Dębica - Starówka Nowy Sącz 2:0 (1:0)

Bramki: Pleban 1 i 87.

DAP: Gac - Ćwik, Pleban, Szymaszek, G. Pyskaty, Bielatowicz, Michoń, Mucha, M. Pyskaty, Rogaczewska, Sąsiadek ż. Trener Kamil Nowak.

POZOSTAŁE WYNIKI: Iskra Krzemień - Hetmanki Włoszczowa 2:2; Podgórze Kraków - Unia Lublin 2:2; Tarnovia II Tarnów - Iskra Brzezinka 8:0; Puszcza Niepołomice - Naprzód Sobolów 2:4.