Piłka nożna kobiet. Dwie drużyny Resovii okazały się najlepsze w Młodzieżowych Mistrzostw Podkarpacia w futsalu kobiet w kategorii U16

Krzysztof Kapica
Piłkarki Resovii nie miały sobie równych w Młodzieżowych Mistrzostw Podkarpacia w futsalu kobiet w kategorii U16. Pierwsza i druga drużyna rzeszowskiego klubu uplasowała się na dwóch pierwszych miejscach.

W sobotę, w Kolbuszowej odbył się finałowy turniej Młodzieżowych Mistrzostw Podkarpacia w futsalu kobiet w kategorii U16. W rywalizacji wzięło udział 6 drużyn: Sokół Kolbuszowa Dolna, DAP Dębica, Resovia, Resovia II, Sanovia Lesko oraz AP Jasło.

W zawodach najlepsze okazały się zawodniczki drugiego zespołu Resovii, które wyprzedziły DAP i swojej koleżanki z pierwszej drużyny.

Najskuteczniejszą zawodniczką turnieju została Klaudia Maciejko (Resovia II), która zapisała na swoim koncie 11 bramek. Najlepszą bramkarką została natomiast Oliwia Gacek (Sokół Kolbuszowa Dolna). Z kolei najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Oliwia Domin (Resovia II).