Piłka nożna kobiet. Resovia na czele tabeli, wyjazdowa porażka Sokoła

Paweł Miś
Paweł Miś
Resovia wygrała na wyjeździe z Czwórką Radom i zajmuje pozycję lidera w Orlen 1 lidze kobiet. Resovia sekcja kobiet
Resovia wygrała wyjazdowe spotkanie w Radomiu i jest na pierwszym miejscu w tabeli Orlen 1 ligi. Sokół Kolbuszowa Dolna nie utrzymał korzystnego wyniku w pojedynku z Rybnikiem. Wysokie domowe zwycięstwo odniosła Sanovia Lesko.

Orlen 1 liga kobiet

Rzeszowianki objęły prowadzenie po bramce Marty Miś, która wykorzystała dobre dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzałem głową umieściła piłkę w siatce. Tuż przed przerwą rezultat podwyższyła Nicola Salawa. W 87. minucie kontaktową bramkę dla gospodyń zdobyła Natalia Olesińska, ale Resovia utrzymała korzystny wynik do końca spotkania.

- Wynik bardzo dobry - nie ukrywam jechaliśmy zdobyć 3 punkty. Mieliśmy ciężki mikrocykl aby przygotować się do tego meczu i cieszy to podwójnie. Zrealizowaliśmy swoje zadania, które wyznaczyliśmy na to spotkanie - konsekwencją tego zdobyliśmy 3 punkty. Brawa dla całej drużyny

- powiedział po meczu trener Łukasz Wojtala.

Czwórka Radom - Resovia 1:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Marta Miś 17, 0:2 Nicola Salawa 43, 1:2 Natalia Olesińska 87.

Resovia: A. Barszcz - W. Bukowiec (73 M. Marszał), K. Czyż, W. Florek, K. Gajdur, P. Harko (30 M. Strasińska ż), G. Krawczyk, K. Kurasz, J. Kwoka (61 L. Szydło), M. Miś, N. Salawa (73 W. Frydrych). Trener: Łukasz Wojtala.

POZOSTAŁE WYNIKI: Trójka Staszkówka Jelna - Ząbkovia Ząbki 9:2; SWD Wodzisław Śląski - Polonia Środa Wielkopolska 1:2; KKP Bydgoszcz - Skra Częstochowa 2:1; Bielawianka Bielawa - Ślęza Wrocław 0:1; Checz Gdynia - Lech UAM Poznań 3:2.

2 liga kobiet

Po pierwszej części spotkania wynik układał się po myśli kibiców Sokoła. W 28. minucie zespół Kolbuszowej Dolnej wyszedł na prowadzenie po bramce Klaudii Gil. W drugiej połowie gospodynie odwróciły losy meczu. W 64. minucie do wyrównania doprowadziła Maja Stopka, a w 90. minucie Agata Sobkowicz dała drużynie z Rybnika komplet punktów.

ROW Rybnik - Sokół Kolbuszowa Dolna 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Klaudia Gil 28, 1:1 Maja Stopka 64, 2:1 Agata Sobkowicz 90.

Sokół: M. Świerad - W. Derylak, K. Gil, B. Kaznecka, N. Kalisz, K. Korab, M. Misielak, K. Nowak, M. Paterak, A. Pokrywka, I. Wdowiak. Trener: Ryszard Mokrzycki.

POZOSTAŁE WYNIKI: PTC Pabianice - Rolnik Biedrzychowice 0:1; Dąb Zabierzów Bocheński - Unia Lublin 3:3; AZS UJ II Kraków - Respekt Myślenice 5:0; Czarni II Sosnowiec - Wanda Nowa Huta 1:2; MOSiR Lubartów - MKS Myszków 4:0.

3 liga kobiet

Wysokie zwycięstwo w swoim pierwszym domowym meczu odniosła Sanovia. Hat-tricka dla Leska zdobyła Julia Lorenc. Drużyna z Bukowiny Tatrzańska z powodu braków kadrowych wystąpiła w 8-osobowym składzie. Bolesnej porażki na własnym stadionie doznał Inter Gnojnica. Pierwsze punkty w tym sezonie zdobyły zawodniczki Izolatora Boguchwała wygrywając na własnym stadionie z Pogorzanką Pogorzyce.

Sanovia Lesko - Rysy Bukowina Tatrzańska 7:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Wiktoria Daszyk 37, 2:0 Julia Lorenc 44, 3:0 Daniela Leśniak 49, 4:0 Julia Lorenc 53, 5:0 Julia Lorenc 68, 6:0 Oliwia Dorożańska 82, 7:0 Wiktoria Niemczyk 89.

Sanovia: A. Mokrzycka - W. Daszyk (46 Różycka), A. Dymek (74 S. Ohlsson), K. Jordan (55 O. Dorożańska), A. Langenfeld, D. Leśniak (84 J. Zuzańska), J. Lorenc, W. Niemczyk, K. Sawicka, J. Wroniak (64 N. Podstawska), M. Zapór (30 O. Dyka). Trener: Jacek Zięba.

***

Inter Gnojnica - Iskra Tarnów 1:6 (1:3)

Bramki: 0:1 Milena Michałek 15, 1:1 Klaudia Baran 25, 1:2 Paulina Wałaszek 28, 1:3 Paulina Wałaszek 30, 1:4 Milena Michałek 48, 1:5 Karolina Piwowarczyk 73, 1:6 Karolina Piwowarczyk 83.

Inter: A. Potwora - K. Baran ż, A. Chmura, W. Czółno, A. Drąg, M. Grabowy (70 O. Zawiślak), E. Jędrysek (78 K. Darłak), A. Kielar, A. Kubik (65 K. Skiba), I. Ortyl, K. Posłuszna (80 M. Róg). Trener: Michał Bieś.

***

Izolator Boguchwała - Pogorzanka Pogorzyce 3:1 (2:0)

Bramki dla Izolatora: Anna Rzeszut, Aleksandra Ożibko, Maja Toton.

POZOSTAŁE WYNIKI: KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Iskra Brzezinka 2:3; Iskra Krzemień - UKS Wisła Kraków 0:5; Naprzód Sobolów - FSA Kraków 1:3.

4 liga kobiet

Na inaugurację podkarpackiej 4 ligi kobiet odbył się tylko jeden mecz. Zespół AP Czarni Jasło zremisował ze Stalą Łańcut. Mecz Beniaminka Krosno z Olimpią Pysznica nie został rozegrany.

AP Czarni Jasło - Stal Łańcut 1:1
Bramki: Emilia Czyż - Gabriela Koszela